| Elyy_1788 a întrebat:

Dhmneee deci mor de plictiseala ce sa fac?
De vb pe mess am vb si nu mai suport calculatoru` si televizoru`; N-am cu cine sa ies afara; de muzica...mda muzica nu ma ajuta... uuuuuff!
Nu mai supooooort!at wits' endangry

Răspuns Câştigător
| Nutline a răspuns:

Well.Am fost in aceeasi situatie... Uite o lista cu ce fac eu cand sunt plictisita (poate te ajuta) :
-poti practica un sport
-poti face poze
-poti citi o carte
-poti creea povesti sau poezii sau o carte daca vrei
-poti vorbi la telefon
-poti desena
-poti intra pe site-uri gen www.oracolulmeu.ro
-poti merge oricand la mall pentru un film
-poti incerca lucruri noi sau inventa altele
-poti sa iesi cu rolele sau bicicleta
-poti sa iti faci un oracol
-poti sa iti faci un iubit si sa iti petreci timpul cu el
-poti compune muzica
etc etc etc
Ma rog, sper ca te-am ajutat :D

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

N-ai si tu o carte in casa? Macar Pagini Aurii.

| FucktheSystem a răspuns:

Poate daca nu ai sta pe calculator numai cu gandul la Justin Bieber, daca ai avea si alti prieteni in afara de justin bieber, si ai sti sa citesti subtritrarea de la un film, ar fi ideal, nu te-ai mai plictisii, si daca nu mai suporti arunca-te domnule de pe bloc. Si sincera nu vad care este intrebarea...

| WeeD a răspuns:

De deschis o carte ai auzit?

| HappyCandy a răspuns:

Ea o carte si citesti-o nu importa ce caracter ai odata ce incepi prima pagina a cartii prin neobservate vei citi restul din curiozitate, iti recomand ceva carti ca aventurile lui ceapolino, micul print etc dar daca esti mai mare decit credeu incearca romane. Lumea cartilor e atit de neobisnuita.

| Gufiii a răspuns:

Gaseste niste jocuri downloadeaza ...ckae shop. joacate pe hi5(daca ai dacan nu fa-ti) joaca-te pe facebook...ladypopular ask adrian tutu-poveste iti mai ocupa timpulwinking editeaza pose sau fa pose mananca dulciurilaughing fa exercitii de gimnastica sau pursi simplu culcatewinkingsucces

| Rapateckh93 a răspuns:

Daca ai bani, cheama un taxiu si du-te la disco, te distrezi cu strainii si apoi te imprietenesti cu ei. Daca esti o fire timida nu se merita sa incerci.

| bebetho a răspuns:

Incepe sa citesti o carte, si nu-mi spune ca e plictisitor dinainte sa incepi, o carte cu un subiect / titlu care sa te atraga tot exista, doar daca nu esti 100% meschin. O sa ai de castigat daca citesti. Mai am o varianta: apuca-te de un sport sau cel mai bine ar fi sa imbini variantele astea doua. Sper ca ti-am fost de folos, pace!

| Elyy_1788 explică:

Am 12 ani nu am cum sa ma duc la discolaughingrolling on the floor

| Elyy_1788 explică:

FucktheSystem, vreau sa spn ca am multi prieteni.si nici nu stau la bloc deci daca vb degeaba.defapt nu mai scrie...asa sa te afli in treaba...

| roxyS a răspuns:

De ce nu citesti o carte? Bine, doar daca iti place sa citesti.

| pinkpantera a răspuns:

Si eu am aceeasi problema...de unde esti?