| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce va ghidati in viata? scrieti-mi si mie motto-ul vostru...citate...

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Ce nu te doboara, te face mai puternic.

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa instinct, in general. Citat preferat? Micul print: "limpede vezi doar cu inima, pentru ca adevarul este ascuns privirii".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa destin, il urmaresc pas cu pas...incet in vise aprinse

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scapa de principi, lasate dusa de val k pe misissippi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O luptă pierdută, o experiență câștigată!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maybe God wants us to meet a few wrong people before meeting the right one, so that when we finally meet the right person, we will know how to be grateful …

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata nu iarta slabiciunea.
Vreau totul sau nimic.
Nu lasa pe cineva sa-ti devina o prioritate in viata, cand in a lui esti doar o optiune.
"Totdeauna" nu va dura atat de mult.
Multi sclavi vorbesc aiurea doar ca sa se bage-n seama
Si am impresia ca adevarul le provoaca teama.

Nicaieri in certificatul de nastere nu scria ca viata ar fi corecta.
Nu lua viata prea in serios, oricum nimeni nu scapa viu din ea.

Dupa ce ma ghidez? Dupa sentimente big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi, niciodată să nu fiu dator cuiva și dacă ajung în situația asta, să-mi plătesc datoria la timp. Nu e copy/paste, e o experiență personală. Bineînțeles, ar fi mai multe, dar ăsta e principalul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma ghidez dupa : "In viata trebuie sa-ti castigi painea si sa ai niste fiinte pentru care sa merite sa traiesti."