| NebunieLaSecunda a întrebat:

E adevarat ca in fata oglinzii inveti sa dansezi?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, oglinda e pentru a dansa perfect, in genere la balet sunt oglinzi, tu cred ca nu pentru balet vrei sa inveti, nu? pentru a invata sa dansezi, trebuie sa traiesti si asculti muzica, daca nu simti ritmul muzicii, te poti uita in oglinda mult si bine ca nu vei invata sa dansezi, uite-te la fata aia de la etno parca, Vasniuc, nu are ureche muzicala si danseaza ca plopusmugsmug, deci nu oglinda e baza, trebuie sa simti muzica si ritmul ei... spor la dantuithappy

| MoNsTeR a răspuns:

Nu sunt mare specialist dar...de ce crezi ca la salile de balet sau orice altfel de dans sunt oglinzi pe toti peretii.sau aproape?!

| NebunieLaSecunda explică:

Inteleg.stiu si eu sa dansez dar ce caut e sa ma perfectionez, pentru ca de curand am vazut un video cu mine BEAT dansand si nu mi-a placut, si stau si ma gandesc OARE ASA DANSEZ SI IN REALITATE?

| CandyTetris a răspuns:

Absolut.Altfel cu toate ca simti muzica si esti pe ritm unele miscari arata de-a dreptul penibillaughing. Oglinda de ajuta mult sa te perfectionezi.Eu personal prefer oglinda dublata cu camera de filmat ca sa te vezi din toate unghiurile(fiindca uneori e incomod sa te tot uiti la oglinda.). Hope I helped.happy