| dolshedolcik a întrebat:

Este adevarat tot ce se zice despre 2012 ca va fi sfarsitul lumi?

Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Sfarsitul lumii deja a inceput, de ce nu va d ati seama.
In film pamantul se autodistruge in scurt timp, dar la noi nu e asa; se intampla treptat, in timp.
Faza cu 2012, e scos de pe calendarul maiac, care s a oprit in 2012, si oamenii gata, ca sfarsitul este sigur in acel an.
O prostie!
Deja a inceput :cutremure, razboaie, tornade, tsunami, incendii, avalanse, sunt peste tot.La noi in tara e vorba de saracie, boli si pentru ca suntem saraci, nu avem aparatura necesara, si asa mor oamenii rand pe rand.
Tot din pricina saraciei, oamenii nu mai au copii, iar puterea de munca scade, nu vedeti ca sunt o multime de batrani?
Copii sunt din ce in ce mai putin, pentru nu ne putem permitesa intretinem mai mult de 1.
In plus la ce poluare e peste tot, defrisari, alimentatia extrem de nesanatoasa, E urile, omoara de asemenea multa populatie.
Sunt atat de multe dovezi clare, ca sfarsitul nostru e aproape.
Judecati logic, si o sa va d ati seama ca teoria mea nu i asa de complicata, ci din contra, e cat se poate de reala.
Poate ca sfarsitul lumii se va termina peste 20 de ani, dar in tipul asta noi vom suferi enorm, mult mai mult decat daca pamantul ar exploda. Atunci am scapa usor si fara durere, dar asa... ce suferinta ne asteapta, mai ales pe noi, cei tineri.
Doamne ferestene si ai mila, atat mai putem spune.
Eu nu incerc sa va sperii, doar sa va previn.
Si Dolshedolcik, astept parerea ta in legatura cu ceia ce ti am scris.Nu o sa ma deranjeze daca mi spui ca am probleme cu capul, dar eu macar sunt sincera si vad lucrurile dintr o alta perspectiva, nu cum vad ceilalti care au vazut filmul, si u impresia ca asa se va intampla.
Ai grija de tine.

26 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Nu e adevarat. va fi doar un inceput al unei etape (sa zicem asa.) si multi nici macar nu il vor constientiza. pentru initiati se va simti o diferenta si le va fi mai usor sa porneasca pe drumul pe care l-au inceput. ar fi mai multe de zis.

| Muflă a răspuns:

@fredelyn: Nu m-am putut concentra să citesc toată predica (scuze ^^; ) dar să știi că mereu au existat cutremure, războaie etc. doar că nu s-a făcut atâta tam-tam. Wtf, nu se prăbușește lumea. Noi devenim mai pesimiști. Ceva îmi spune că n-o să fie sfârșitul lumii nici peste nu știu câte miliarde de ani, când soarele o să devină un red giant (dacă nu știi ce-i ăla caută pe wikipedia). Oamenii vor găsi mereu o cale de scăpare... cel puțin ăia cu bani or să trăiască sigur oh go on

| AnaEindragostita a răspuns:

Pai o prietena a spus ca in Blibie :X:X scrie ca o sa murim in 2000 si ceva acum n u se stie clar. funta

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Parcă muream în 2013, în 2000, în 2015 și în 2030 laughing
Să nu crezi ce spun ăștia, științific vorbind, în 2013 este posibil să fie niște frutuni solare care să afecteze timp de 4 ani pământul, repettongueOSIBIL, cică fructele nu se vor mai forma bine.Atât.
Să nu crezi în din astea, DOAR Dumnezeu știe.
Lumea se poate sfârși și în secunda aceasta, oricând poate.

| bfvhjcv a răspuns:

Nu e adevarat. a fost si la tevevizor, medeea, o "astroloaga" laughing)), si a zis ca nu e adevarat absolut nimic, ca au inventat "ei"(nu stiu cine sunt acesti "ei").>big grin

| xPinkSunShine a răspuns:

Nu e adevarat. Daca in 2000 nu a venit, nu va veni in 2012! Cand va fi 2012... vor zice ca sfarsitul lumii va fi in 2014. Astea sunt doar niste minciuni

| asdfqw a răspuns:

Eu nu cred
nimeni nu poate sti cand o sa vina sfarsitul lumii straight face
astea sunt niste prostii

| saymoon a răspuns:

Multumesc pentru funda. Daca mi ai dat o inseamna ca chiar ai crezut ceia ce ti am scris, un om care a deschis ochii.

| veronica a răspuns:

Nu e nimic adevarat

| яєιяα a răspuns:

Bai.nu stie nimeni daca e adevarat sau nu. dar nu se zicea ca si in 2000 vine sfarsitul lumii? si nu a venit.winking. deci cel mai bine e sa nu credem in ce zic altii.ca pan` la urma doar Dumnezeu stie happy :*.

| DrummerDreams a răspuns:

E o tampenie.:O

nu ii adevarat.:O

| DrummerDreams a răspuns:

Oamenii astia nu mai stiu ce sa inventeze.ca sa-i impresioneze pe ceilalti si ca sa ne sperie. s-a zis de multe ori ca va veni sfarsitul lumii in 2000 si ceva si uite ca nu a venittongue
asa ca nu ii adevarat.
oamenii astia nu au de unde sa stie:O

| DrummerDreams a răspuns:

Fredelyn: razboaie au fost si in alti ani.nu numai in anul 2010, foamete au fost si inainte de christos si poate ca si dupa, criza de banii a mai fost si in alti ani, nu numai in anul 2010, cutremure, avalanse tot asa, nimeni nu stie cand o sa vina sfarsitul lumii.

| LevBestCont a răspuns:

Nu

| sticksulet a răspuns:

NU
asta e o aberatie
doar calendarul nu stiu cui specii i se opreste in 2012, asta nu inseamna ca vom muri sau ceva
calendarul maiasilor, parca, se opreste in 2030, asta nu inseamna ca murim si in 2030
deci stai linistita
doar ca vor fi unii prosti care se vor sinucide de frica
funda?big grin

| cornelia_9446 a răspuns:

Ei daoh go on
Doar Dumnezeu stiewinking
Nici ingerii nu stiubig grin

| danny7 a răspuns:

Asa ai zic si eu mamei este adevarat mai lasa-ma ala ie doar un film si eu studiez sfarsitu lumi va fi in 2845 cand pamantul se duce spre soare si va exploda

danny7

| Violetta2303 a răspuns:

Nu cred:-J

| Katespunemadroghezcuorbit a răspuns:

=) O sa murimm vaii O. o Pacat, nu o sa apuc sa imi traiesc viata la MACSIM smug Maxim am spus! =)Nu murim ma =) Daca e sa o luam asa, trebuia sa murim o data in 2000, in 06. 06. 2006, in 2004 si in 2009 acum in 2012 laughing o sa ne frece asa pana la nesfarsit=) Si cand va veni 2012 :s Wow surpriza nu mai murim atunci murim in 4056 =) Abureli oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate exista cateva zvonuri ca s-ar putea intemlpla asa ceva dupa mine daca asa ceva ar pute fi posibil sa se intample Biblia ar fi spus ceva.Eu unul nu cred ca s-ar putea intampla ceva insa, sigur o sa aiba o anumita influenta asupra lumii si mai ales a religiilor. sper sa te ajute raspunsul meu (fundita? happy )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa.Cum sa nu. La fel cum a pornit al III-lea razboi mondial in 11. 11. 2010 asa va fi sfarsitul lumii in 2012.
Nu te mai lasa cuprinsa de prostiile din filmul ala. Si eu m-am uitat la trailerul lui si m-a bufnit rasul. Nimic nu e adevarat. Si n-ai auzit ca mayasii au "reprogramat" sfarsitul lumii pentru 2015 parca ca au gresit "calculele" laughing. Deci sfarsitul lumii nu va mai fi in 2012 sigur laughing. Nu te mai preocupa de teoriile unor plictisiti de viata. Absolut nimc nu e adevarat. Niciun 2012 niciun 2015. Eu m-am saturat de genul asta de persoane cu teoriile si prezicerile lui peste prajit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar asa tare te plictisesti in timpul liber, de te preocupa sfarsitul lumii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Nu pot sa zic ca va fi sfarsitl lumii, deoarece Pamantul nu are cum sa fie inghitit, dar se spune intr-adevar ca se va intampla ceva pe data de 12. 12. 2012, deoarece numarul 12 este numarul plin de cea mai multa importanta, dar nu va fi sfarsitul lumii, probabil se va descopri ceva, care va schimba lumea, poate in rau, poate in bine, sau poate se va descoperii evolutia omenirii, lucruile care vor schimba era, intelegi?happy

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat sfarsitul lumii a inceput insa un singur lucru e clar AVEM NEVOIE DE DUMNEZEU pe mine cel putin nu ma afecteaza inceputul sfrasitului lumii am un Dumnezeu care ma apara si nu mi-e frica sa afirma ca sunt crestin! Informeazate a inceput al 3-lea razboi mondial de aceea vrea sa ne bage tara in spatiul schengen pentru ca sa largeasca scutul anti racheta sper sa te gandesti serios ai pus o intrebare FOARTE serioasa de aceea trebuie sa ne gandim serios si sa facem o schimbare radicala in viata nostra fiindca sfarsitul e aproape si IADUL e necrutator...

| defecta a răspuns:

Uite hai sATI zic ceva...nu le am eu cu biblia. dar am citit ca. sfrasitul va veni. dar nimeni nu stie.cand si cum.winkingpoate veni acum. poate veni peste mil de aniwinking

| Olesea_7476 a răspuns:

Parerea mea este ca nu va fi sfirsitul lumii.