| franci a întrebat:

Este cineva care practica tenis? cum vi se pare? niste sfaturi va rog, vreau si eu sa ma inscriu si de ce ar trebui sa tin cont.

P. S. :FUNDA :happy

Răspuns Câştigător
| Deenissa a răspuns:

Da,eu am practicat de performanta.Dar m-am lasat de plictiseala.La inceput e frumos cand inveti toate prizele etc. daru dupa un timp devine plictisitor (cel putin pentru mine) dar sunt unele persoane care il practica pana la sfarsit.De multe lucruri nu trebuie sa tii cont, pe partea fizica nu trebuie sa ai niste kg.anume poti fii si mai plinut/ta, la bani cred ca este peste 300 lei (asa e in Buc.), la imbracaminte te poti imbraca in trening, trebuie sa ai racheta ( bineinteleslaughing ) si mai tarziu o sa ai nevoie de echipament.Cam atat!
Sper ca te'am ajutat!

3 răspunsuri:
| CosmiNeeel a răspuns:

Necesita foarte multa rezistenta,vei obosi foarte repede
Este un sport foarte frumos, poate chiar printre cele mai frumoase si mai practicate sporturi
Apucate si vei vedea chiar tu cum e, nu ai ce pierde
Succes de la CosmiNeeel >big grin

| Justmed a răspuns:

Un sport exeptional...cel putin tenisul de camp, am fost 4 ani si nu m-am plictisit niciodata dar intr-adevar este un sport scump avand in vedere ca imi cumparam o paleta cu 500-600 lei!

| Serban_Skithi_1994 a răspuns:

Eu practic tenis de un an jumate si este un sport foarte frumos. Trebuie sa tii cont de faptul ca este un sport scump fata de alte sporturi, [iarna un anrenament ajunge si la 50 de lei). Incalzirea inainet de antrenamentul propriu zis trebuie sa fie foarte bien facut-o deoarece exista mari riscuri de intindere, muschii fiind foarte solicitatihappy Multa bafta