| alexalexalex a întrebat:

Eu cu prieteni mei mergem afara si ne plictisim de moarte puteti sa-mi spuneti niste jocuri noi?

Răspuns Câştigător
| TzrM a răspuns:

Si eu si prietenii mei iesim pe afara, si cum zici si tu nu prea facem nimic interesant, dar luam multe [foarte multe] pungi de seminte si roadem pana ne vine rau, pai mergem pe terenul sportiv si jucam diferite jocuri: handbal, basket, fotbal; sau ne luam o patura si aducem diferite jocuri: Monopoly, sah, puzle, jocuri de strategie, carti de joc; pana cand ne. a prins administatorul si ne. a tinut morala ca stricam pe acolo si ne. a dat afara iar o femeie ca ii calcam florile, dar ne distram, spunem bancuri, glume, intamplari amuzante. Ne mai jucam pe o portiune stabilita un joc dragut,, urmarirea,, unde sunt doua echipe, membrii uneia se ascund in diferite locuri, iar ceilalti ii cauta; e distractiv mai ales cand ne ascundem in podul oamenilor; sau poc-poc, se traseaza un patrat de cam 1 m patrat unde sta o persoana, iar restul se ascund si cel din patrat pune ochii, iar dupaaceia trebuie,, sa ii impuste,, pe ceilalti cand ii vede zicand,, pac-pac,, si daca iese din patrat ceilalti il pot impusca; mai este ascunselea, respectiv si respectiva, sticluta. Sunt o multime de jocuri, si daca va ganditi gasiti in cap o tona de idei amuzante, mai este un joc in care va intrebati reciproc o serie de intrebari unde va cunnoasteti mai bine, iar regula este sa fiti sinceri si fara suparare, intrebari de genu: ce iti place la mine sau ce nu iti place, ce ai vrea sa schimbi, ce ai in comun... daca te gandesti sunt mai multe.
Mult succes la cat mai multe idei si distractie maxima!
Timpul nu se pierde, timpul se foloseste!
P. S. daca mai sti alte jocuri, idei, sau pur si simplu alte chestii amuzante, te rog spune. mi si mie, chiar mi.ar face placere sa aflu!big hug
pupici si papa