| AnDa_9883 a întrebat:

Exista fantome adevarate?

46 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista pentru ca se poate face iluzie sau se face pe calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hgtjocdeswaqzxdcffrrgtyhujbnjui8gxgvgvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjggffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca exista...

| hSh3ad a răspuns:

Exista.
Fantomele sunt niste mase de energie negativa (pozitiva in cazuri rare)care raman in timp si spatiu in locul in care a decedat.
Se spune ca, daca persoana respectiva s-a sinucis, fantoma sa ramane prinsa in timp si spatiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca exista, dar din pacate nu am avut experienta cu unabig grinbig grinbig grinbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, dar nu cred ca fantome, doar spirite care nu vor sa paraseasca aceasta lume. Si stiti de ce am zis ca nu vor si nu am zis nu pot? Findca nu exista nu pot ci doar nu vreau (adica ele nu vor laughing ). Asta e parerea mea, nu stiu daca e buna sau gresita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic, unchiul meu murise si in noaptea aceea s-a miscat paharul singur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba fratilor! Voi sunteti nebuni? nu exista fantome.Sunt doar povesti.nu te speria. Fantomele nu sunt decat inchipuiri ale imaginatiei.AnDa, nu ai dc sa te sperii. daca ti se pare ca vezi una, aceea nu e decat inchipuirea sau daca chiar e adevarata, nu e o fantoma. E doar un eveniment in mintea ta in care Maica Domnului incearca sa te linisteasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da laughing
dsd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista.Mie mi s-au intamplat 3 evenimente din astea si daca aiti vrea sa va dau sfaturi, sa va povestesc aceste 3 evenimente sau sa ma intrebati cateceva id meu este: ciprianjurje@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Da cele din capul tauuuuu

| corina_4045 a răspuns:

Toata lumea stie ca dupa ce un om moare spiritul lui se plimba 40 de zile prin locurile in care a fost sasi incheie toate datoriile, eu insa nu cred ca exista adevarate fantome pentru ca nimeni nu le-a vazut... exact cum zicea cineva pe aici daca exista fantoma nu este adevarata si daca ste adevarata nu exista...deci nu exista sunt mituri

| Hollocause a răspuns:

Exista atunci de ce se mai vorbesc de ele? E normal toti avem un spirit care trebuie sa se duce undeva Funda?big grin

| cristi_9716 a răspuns:

Exista! numai in Romaniawinking

| DragonWyrm a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Eu cred in Dumnezeu, dar totusi exista o regula care spune ca daca omul nu a fost botezat crestineste, sau nu a fost inmormantat crestineste raman dare ale sale pe Pamant, cum este partea negativa a sufletului sau, numita de noi fantoma. Daca va ganditi bine are logica deoarece, omul care nu a fost botezat intr-o credinta, tehnic este incredintat nimanui la moarte deoarece nu are cum sa intre in rai, dar nici in iad deoarece nu a pacatuit in cadrul pacatelor unei credinte, deci nu il au in paza nici ingerii la moarte, nici diavoli. In timpul vietii sale el nu a fost pazit de ingerul pazitor, si a fost sucit de smitita de satana, caci in timpul vietii ea se poate atinge de el. Fiind in,, protectia,, sa a fost invatat in adancul sufletului sau, iar cand a murit, cum nu a ajuns nici in rai, nici in iad, a ramas pe Pamant cu toata partea sa rea, nelasandu-i pe toti in pace. In cazul celor botezati la nastere si neinmormantati crestineste ei cauta ca sufletul lor sa fie inmormantat cum trebuie, dar foarte rar se intampla asta.
Cand o casa este bantuita, ca sa se scape de fantome trebuie facuta sfestenie la casa, caci Dumnezeu are putere si asupra celui ce nu e in paza Sa, ca doar El la creat. Deasta tineti minte

NIHIL SINE DEO!