| elenababy a întrebat:

Fara sa fie o atractie intre tine si un posibil partener ai mai continua sa incerci sa-l cunosti sau sa ai o relatie cu ea/el? Nu ma refer doar la atractia fizica - in fond frumusetea fizica e trecatoare dar totusi trebuie sa-ti placa fata ei/lui, corpul sau macar ceva desi ar fi un sigur lucru legat de fizic. Mai trebuie sa existe si acea atractie intelectuala, ceva care sa te stimuleze, sa-ti puna mintea la contributie happy Daca n-ar exista una din cele doua sau amandoua eventual ce ai face? Imi cer scuze pentru categorie, dar poate fi un subiect pentru timpul liberwinking

2 răspunsuri:
| adutzz a răspuns:

Buna, nu. daca as simti ca nu sunt atrasa de aceea persoana nici fizic, dar mai ales psihic, nu as mai incerca, pentru ca stiu ca trebuia sa fie un fel de atractie inca de la inceput. insa asta este in cazul meu. daca tu crezi ca poti sa devii atrasa de o persoana pe parcurs atunci poti sa continui, insa risti sa il ranesti pe partener, atunci cand iti vei da seama ca nu esti atrasa de el, si vei dori sa sfarsesti relatia, iar in cazul in care nu vei dori sa faci acest lucru, dar nici nu vei fi atrasa se el tu vei avea de suferit pentru ca esti cu cineva de care nu iti place.

| JokoSmile a răspuns:

Hi. Da. de ce nu? Nu stii niciodata ce se poate intampla pe viitor, poate cu timpu cunscandu-l mai bine. se pot dezvolta sentimente iar daca nu sunt de iubire macar de prietenietongue...
Peace >big grin