| Poison0fL0v3 a întrebat:

FUNDA! Cum `pun in functiune` un cursor sau cum il download-ez? plz hellp. vreau cursor nouu!
!
funda!

2 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Da,sa o luam pas cu pas:pasul1.downloadezi cursorul sau pachetul de cursoare respectiv de pe un sit(cauta pe google). pasul 2. dupa ce l-ai descarcat, dai clic dreapta pe el si apoi "open with"sau ceva de genul acesta(in limba romana ii zice:deshide cuhappy-aici va trebui sa cauti in partitia c\program files\driverul care pune in miscare mousul.(exemplu:eu am synaptic)dai open pana gasesti aplicatia respectiva. dupa ce ai instalat asta, urmeazaa pasul 3:clic dreapta pe un puct gol de pe desktop-iti apare o fereastra si in partea de jos ai o coloana(ultima) pe nume properties-clic pe ea si iti apare o alta fereastra cu toate personalizarile calculatorului.alegi-mouse end cursors-si apoi iti alegi cursorul pe care-l doresti.bafta multa. daca nu vrei sa downloadezi cursoare noi, windowsul are un pachet -tu urmeaza doar de la pasul 3-pana la final