| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Ochii negri... Ei sunt doar ochii caprui inchis, vazuti de la o distanta de cativa metrii negri, sau chiar exista ochi negri? Ma gandesc ca exista ochi negrii laughing, dar ochii caprui foarte inchis cum sunt mai bine exprimati, ca fiind negrii sau ca fiind caprui foarte inchis? ( Eu am ochii asa si daca spun ca sunt caprui inchis, toata lumea spune ca sunt negrii si invers )

3 răspunsuri:
| Timeea2001 a răspuns:

Pai daca ai ochii caprui inchis atunci ei sunt caprui si da chiar exista ochi negri

| dip3dip a răspuns:

Da,exista.Ochii negri sunt cei in care este practic imposibil sa se distinga irisul de pupila. Aceaste cazuri pot interveni cand culoarea irisului este de un caprui inchis practic negru sau cand persoana in chestiune sufera de o boala congenitala, aniridie, sau lipsa totala a irisului. Doar 1% din populatie are aceasta culoare de ochi, care este relativ comuna la persoanele cu ascendenta africana, asiatica sau la indigenii americani.

| Duta_Mihai_1998 a răspuns:

Eu cred ca, chiar exista ochii negri