| тøхх a întrebat:

Funda! Vreau si eu statusuri. happy Gen : Viata e facuta din sanse. Daca ma intelegeti, adica nu cu rime sau stiu eu ceva mai asa...

Răspuns Câştigător
| Dina_9734 a răspuns:

Nu arata cu degetul unui on bolnav !

- Tot raul spre bine !

- Ca sa te regasesti nimic nu e mai bun decat sa fii uitata.

- Nimic nu doare mai tare decat lucrul pe care l`ai inteles prea tarziu.

- Chiar daca nu sunt prima, sunt singura care conteaza.

- Nu voi fi o fata obisnuita pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

-Traim sub acelasi cer dar niciunul nu avem acelasi orizont.

- In viata este ca la bal mascat, cand lumea isi scoate masca se duce veselia.

- Invidia dezleaga limbi, dupa cum admiratia le amuteste.

- Zambeste orice ar fi, mergi mai departe oricat de greu ti-ar parea ca e.

- Esentele tari se gasesc in sticlutele mici.

- O simpla melodie, un sentiment placut.

- Sunt chiar aici si tu nu ma vezi ptr ca nu vezi ceva in care nu crezi.

- Inchid ochii` sperand ca intr-o zi toata tristetea va disparea.

- Zambesc mereu,glumesc mereu dar ce e in sufletul meu doar eu stiu.

- Tot ceea ce am iubit m`a dezamagit.

- In spatele oricarui invingator sta cineva care spune : 'am incredere in tine'.

- Am intotdeauna cate un raspuns caci trebuie sa tin capul sus.

- Marea arta a vietii nu consta in a kadea niciodata ci in a te ridika de fiecare data cand cazi.

- Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta dar sa nu te minti cand il asculti.

- Nu te lasa invins de rau dar nici kuprins de bine. nici tu nu te cunosti...candva vei fii surprins de tine.

Am nevoie de tineeeeee !

Si`mi aduc aminte cate vise aveam, ce copii eram`!

Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara

dc ne indragostim apoi nu mai iubim?si spunem adio fara sa gandim

.Ea nu e ca restu ea e pur si simplu ea...

din cand in cand te aud razand,atat mi-a mai ramas si iti multumesc pentru tot tu mi-ai fost antidot.

Nu uita ca se intoarke roata)) si sa vezi atunci ce n`ai mai vazut !

Sunt persoane pe care nu le pot uita`, persoane care mi-au oferit zambete si lacrimi, persoane de care am fost dezamagita ! cand esti bun esti luat de prost. !

Ajuns jos realizezi ca la testul final ai raspuns prost !

A fost si va fi un harem intreg,care intrece 10 femei - ca spiritul care iese din sticlã ori de câte ori îl chemi - de fiecare datã alta...

Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul

Astazi...sper sa te gandesti ca cineva adoarme in fiecare seara cu tine`n gand.

Cand toate portile brusc t`i se inchid fi atent ca altele la fel de brusc se deschid !

Cand vei suferi cu tine voi fi.

Nu te mai gandi cine cum a gresit.nu te mai gandi cine a plans cand celalalt a zambit.

Close to you.

Azi e doar o alta zi` in care m`am gandit la tine.

17 răspunsuri:
| тøхх explică:

Nu pot sa dau f0nda Dinei...Cand va merge ii voi da.;]

| βσσblėėŝ a răspuns:

Hey!
viata nu'i roz:do vopsesk eu in verdeoh go onam piedut tot deki.numai am ke pierde.si nu beau de supararestraight facebeau de setelaughing

daca as avea 100 de vieti 99 le'as irosi si una as pastrao pentru sentimentebig grin

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

[:*]~ CeI care ma critica si Ma invidiaza ~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]~[:*]~[]___

Intra diriga
Zarva mare
Intr-un giveci se usuca o floare.
Se aseaza la catedra
Deschide catalogul si incepe monologul:
Ca nu-s florile udate, ca sunt geamurile sparte,
Ca perdelele sunt rupte, ca la noi in clasa pute
Ca nu suntem patrioti si ca suntem idioti.
Se plimba printre banci si se uita la desene
Unele sunt chiar obscene
Si se apuca de predat o noua lectie de ***

Am o veste f proasta pentru tine, nu am vrut sa iti spun pana acum pentru ca stiu cum esti, ca o sa suferi si ca o sa te afecteze f mult, m-am gandit ca e mai bine sa afli de la mine decat de la altii.Sa-ti spun sa nu iti spun, in orice caz e f grav, nici mie nu mia venti sa cred. Totusi odara si odata tot trebuie sa afli adevarul.MOS CRaCIUN nu exista!laughing;-)tonguedon't tell anyone

Sa ai curaj sa spui DA
Sa ai curaj sa spui NU
Si-n fiecare clipa grea
Sa fii mereu acelasi TU
Sa sti sa crezi cand
altii TE INSEALA
Sa te ridici cand
altii TE DOBOARA
Sa poti pastra ce altii
vor s-ALUNGE
Sa stii sa razi
CAND SUFLETUL ITI PLANGE
Si cald tu sa ramai chiar
daca afara ninge.

ACEASTA-I ARTA DE A INVINGE!

Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta, stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea Doare, trece Trece oare? Doare si nu trece

imi va fi dor
imi va fi rece.
dar timpul nu va vindeca.
ci doar va trece. sad

Ai FoSt FrUkTuL InTeRzIs DiN KrE Am GuStAt acum Fara tine ToTuL E schimbaT

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

am invatat multe lucruri despre tine:stiu ca-ti place sa te joci, dar joak-te cu viata ta nu cu a mea, stiu ca-ti place sa razi dar razi de tine nu de mine, stiu ca-ti place sa controlezi dar controleaza-te pe tine ca eu ma descurc, stiu ca-ti place sa-ti bati joc dar bate-ti joc de tine nu de mine, stiu ca-ti place sa risti dar risca tu caci eu am riscat destul si mai stiu ca-ti place sa iubesti dar pe tine pe altii. din fericire am iesit din viata ta pentru ca tu asa ai dorit, atunci am plans dar acum imi dau seama ca daca nu se intampla asta ma transformai in omul de tinichea.

"am o viata de trait
si in lacrimi am iubit
am plecat si tine minte
nu iubi fara cuvinte " :X

Nu mai vreau sa aud cum plange sufletul tau
Ma doare, stii ca ma doare, cand te uiti spre cer
Acolo voi fii eu, aproape de tine mereu
Nu mai vreau sa aud cum plange sufletul tau
Ma doare, stii ca ma doare, cand te uiti spre cer
Acolo voi fii eu.

intr-o zoi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA. DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA daca eu exit u ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde ca sa aduc un zambet acolo. unde u ai lasat o lacrima

cand omul drag te-a parasit nu regreta ca te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta ca a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor ca el sin nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zi

N-am stiut sa pretuiesc tot ce aveam ca t pierd nu banuiam dar stiu ca nu pot sa te mai am.((broken heart

| Justina10ify a răspuns:

Exista un site cu multe statusuri si citate asa cum vrei tu...
www.citateistete.ro sunt foarte bune! acolo gasesti o gramada
funda?:d

| Stelistul a răspuns:

A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell
iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut
Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin
Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler
Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho
Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky
Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny
Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca
Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot
Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea
Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea
Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin
Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs
Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne
Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van Dyke
Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski
Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere
Viata printre straini te invata cumpatarea, caci fiertura de orz si culcusul de paie sunt leacurile cele mai dulci impotriva foamei si a oboselii. – Democrit
In iata de intampla uneori accidente din care trebuie sa fii putin nebun ca sa scapi cu bine. – Andre Gide
Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw
Daca viata noastra are toate de ce-urile, atunci putem suporta aproape toate cum-urile. – Friedrich Nietzsche
Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde
Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu. – Ileana Vulpescu
Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine. – Emil Cioran
Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor. – Mariana Fulger
Fara picanteriile urii, viata ni s-ar parea, probabil, dietetica. – Vasile Ghica
Prin viata se poate trece oricum, si cu degetul in nas. – Vasile Ghica
Viata a aparut accidental, Dumnezeu a fugit de la locul accidentului. – Valeriu Butulescu
Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre? – Valeriu Butulescu
Statusurile despre viata sunt cele mai celebre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea suc de fructe,
Suc de fructe inseamna sanatate,
Sanatate inseamna sport,
Sport inseamna faima,
Faima inseamna bani,
Banii inseamna femei,
Femei inseamna dragoste,
Dragostea inseamna SIDA,
SIDA inseamna moarte,
Deci nu mai bea suc de fructe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intr-o zi femeia pe care o iubesti iti e infidela si-ti trece prin cap sa te arunci pe geam, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:Eu si Restul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Caz de Al III-lea Razboi Mondial femeile ar primi pusti iar barbatii pustoaice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am gandit la statusu` asta toata ziua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata este facuta din peripetii. dar intodeauna mai ai sanse. dai fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca "Stelistul" ar merita fundita!:Xhappy

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici https://ostatusuri.blogspot.ro/statusuri-online.html
Sunt bune, mie mi-au placut
Sper sa te ajute!

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| DeEeA_2049 a răspuns:

Hello happy
Sunt unele tari laughing
Ca de exemplu:
Vreau sa te vad cum cazi tipand cu toata gura, iar eu de la balcon iti fac adio cu mana.
Daca plangi ca a disparut soarele din viata ta, nu vei mai putea vedea stelele din cauza lacrimilor.
Draga mea, nu ma privi cu ura... Te iubeste, dar eu sunt mai buna.
DND, ma dau cu sania in frigider.
DND, indrept banane.
Status de fitewinking
A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
Am plans, am suferit, am pierdut atatea... totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi...
Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii cand taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina
Multumesc celor care au aruncat cu pietre in mine, cu ajutorul lor mi-am construit castelulwinking
Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc
Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat.
Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape...