| spootnik a întrebat:

Haideti sa depanati aici cele mai placute amintiri, de prin vacante, excursii, etc
Cele mai interesante povesti, amuzante, placute, triste...de preferat amuzante.sa pot rade putin

3 răspunsuri:
| Adelinesmile a răspuns:

Pot sa`mi amintesc ceva din viitor? in a 3 a zii de scoala din anul viitor merg cu inca doua colege de la mine din clasa si alti 7 din alte clase in Bulgaria. Si cand ajungem, eu sa nimeresc ca si gazda pe Pablo, tipu` dragut care a venit deja la noi in scoala laughing Deci da. cam asta este laughing

| mocatofa a răspuns:

In urma cu o luna eram la munte " la ranca " fugisem pentru cateva ore cu 2 colegi " in fine' pe partie multa lume erau si cateva babe " plictisit de schiuri " imi iau un snowboard nu prea m-am descurcat niciodata cu snowboardul dar in fine ma dau de cateva ori. bla bla bla > ne mai dadeam odata apoi trebuia sa mergem la o ciocolata calda" ma duc pana la jumatatea partiei pr mei se asezasera la o tigara, eu cum nu fumez "zic am timp sa mai ma dau odata pana fumeaza ei. imi pun snowboardul si ma dau doar ca jos nu prea am reusit sa ma opresc si am luat in plin o baba care era in mijlocul a mai multor babe care stateau la coada la teleschi 'am intrat in ea am aruncat'o cativa metri pana langa cabana de inchiriat schiuri. abia au scos-o 3 persoane de acolo. eu foarte rusinat nu stiam ce sa fac se stransesera mai mult de 50 de persoane " o scot aia pe baba * uimiti toti baba nu avea nimic in fine dupa cateva minute se linistesc apele se uita treaba " ne ducem mancam bem o ciocolata " si radeam ca taranii de ce facusem "YO"
Dupa ceva timp ne bagam din nou pe partie " ne dam de cateva ori apoi ne bagam la o liniuta de sus de tot " pe la jumatatea partiei ce sa vezi " spaima frate " aceiasi baba in fata mea eu fiind primul in cursa > la 10 metri de ea vazand ca imi e imposibil sa o ratez ma hotarasc sa cad " dar degeaba o lovesc din spate si o arunc pe burta. ii sarisera betele din mana foarte departe " surpriza si de data asta baba nu avea nimic, incepe sa ma injure si o baba sa dea cu ochelari in cap > prietenii mei intervin razand ca prostii scap si de data asta. chestia e ca vroiau babele sa ma bata si nu stiam ce sa fac "adica cum sa reactionez " eu eram foarte speriat ca poate ii rupsesem babei vreun os > dupa asta predam echipamentul si plecam " poate povestea spusa de mine nu pare amuzanta dar un prieten de fusese cu mine a ras pana a vomitat, pana si una din prietenele babei radea ca proasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o excursie, ne-am gandit sa ne razbunam pe fratele unui colege deoarece ne acuzase ca pusesem noi pasta de dintii pe usa laughing. Am luat o sticla de suc, am pus mustar si sare in ea. Dupa, i-am dat 10 lei unui coleg pentru a-l face sa bea fara sa observe. Nu stiu cum a facut, dar a reusithee hee. Dupa, vine la noi si zice:,, ee, sunteti proaste`` laughing.
Mi-a placut foarte mult vacanta de Pasti de anul trecut deoarece m-am distrat la maxim laughing. Dupa aceste destrabalari, mama prietenei mele afla tot si o pedepsea. Urma o saptamana plictisitoare dupa care reveneam la vechiurile obiceiuri laughing.