| AnemonaP a întrebat:

Heey,am si eu o problema.Am sprancenele exagerat de mici,asa le-am avut mereu, as vrea si eu sa am niste sprancene lungi cum au majoritatea fetelor, eu nu cred ca ulei de ricin ar ajuta la stimularea cresterii lor in afara formei de spranceana.Voi ce credeti? Fara creion. Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Trebuie sa intervina o cosmeticiana care sa-ti schimbe forma sprincenelor, sa le arcuiasca si sa le lungeasca, inclusiv cu creionul, dar nu brutal.
Crezi ca toata lumea are de la natura sprincene perfecte?
Uita-te la cele doua poze cu Mihaela Radulescu acum 20 de ani ( ce expresie schimbata avea datorita sprincenelor drepte si dese):
http://i.imgur.com/QYk4ogC.png

si acum, cit e de luminoasa si ce privire are, tocmai datorita altei linii a sprincenelor si a altei nuante cromatice( plus creion, desigur )
http://i.imgur.com/4Outcq1.jpg

2 răspunsuri:
| Ancutssssa199712 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la aceasta problema, ajuta la cresterea parului big grin este unul dintre cele mai bune si cred ca ar fi foarte bine daca l-ai incerca.Nu cred ca sprancenele tale vor fi deodata stufoase dar cu timpul si cu multa rabdare vor lua o alta forma si vor fi si mai dese. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este buna ideea ta. Incearca, desi nu sunt prea multe sanse de reusita daca o iei logic. Si eu am sprancenele mici.