| xXMerryMXx a întrebat:

Hei all! puppy dog eyes Ce vreau eu sa va intreb :3 Am de facut un portofoliu la franceza (clasa a 7a) si trebuie sa fac planse creative si nu stiu ce laughing Ma puteti ajuta si pe mine cu niste idei pentru planse va rog? puppy dog eyes P.S fara raspunsuri "Fa si tu ceva acolo" sau "Copiaza si tu ceva de pe net" eu as vrea idei daca aveti sa-mi datihee hee Funda :X

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti pune poezii in franceza+traducerea,proverbe, poti desena ceva pe urma careia sa pui o compunere,poti sa-ti faci un cv, poti face o lista cu animale, flori, diverse cuvinte de un anumit interes etc, poti scrie o compunere despre Romania Sau Franta( in Franta este castelul Versaille despre care poti scrii multe de pe net).

| aurora23 a răspuns:

Iti dau niste idei pentru portofoliu:
-poti sa faci la plase niste rame
-poti sa vorbesti despre bucataria franceza
-poti sa faci un tabel cu ce mananca francezi
exemplu:poti sa zici ca mananca de dimineata croissant cu cafea etc
-reviolul la ei este doar o cina la miezul nopti care mananca(curcan cu castane si faimoasa prajitura buturuga)
-poti sa vorbesti despre atractile turistice
-poti scrii si despre luvru
Sper ca te-am ajutat si sper sa-mi dai funda