| Digital112 a întrebat:

Am de facut un portofoliu la franceza la clasa 8 si imi da nota la el si nu stiu ce sa pun in el aveti idee ce sa pun ca imi trebuie luni

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Eu cand am avut de facut portofoliu la franceza am scris [ de fapt asa ne si spusese profa ] unele lectii importante de exemplu daca ati facut timpurile verbelor, poti face cate o fisa cu fiecare timp. Terminatiile scrie cu alta culoare, intelegi tu, sa fie frumos. Uita-te in caiet la ce v-a predat. Poate aveti si vreun colind sau eu stiu. Poti sa-l scrii pe ala si sa lipesti un brad de craciun. intelegi ideealaughinghee hee

| LoOvE a răspuns:

E nebuna? Nu v-a zis ce sa puneti?

Asa...sa puneti ce vreti voi? thinking

Hm... pune poze porno...scz glumeam. rolling on the floor

Pai...eu sunt a 7, deci nu prea as sti ce sa-ti zic. Dar daca vrei poti sa faci referate cu orase ale lumii dar normal sa fie in franceza si enventual cateva imagini cu el.

Poti sa faci o compunere tot in franceza cu orice titlu dar sa fie compunere. P. S-cauta o compunere pe net in ROMANA si apoi pune-o pe translator roman-francez si gata.

succes! Sa iei 10!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa pui niste informatii despre anumite constructii din Franta, sau despre lucruri intamplate in istorie, despre traditiile lor. Sunt o gramada de lucruri despe care ai putea scrie: moda, literatura, cultura, muzica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune si tu tot ce ati facut pana acum sau fa desene si punele la portofoliu sau cauta poezii pe net

| dianaprintesa a răspuns:

Poti sa pui poezii de pe net poze sau sa transcrii chestii de prin carte

| diamondsele18 a răspuns:

Si pe noi ne pune.eu ti-as recomanda sa pui o fisa personala apoi niste exercitii, texte care au explicate cuvintele sau lectiile mai impotante

| crazywin a răspuns:

Eu sunt clasa a 8a si mi-a dat acelasi lucru.In primul rand trebuie ca profesorul\profesoara sa va spuna ce va da noua ne-a tr prim mail ce trebuie sa facem. Daca vrei sa iti tr si tie imi dai adresa de mail si ti le trmhappy