| OohAnamaria a întrebat:

Trebuie sa fac portofoliu la limba franceza si nu stiu cum sa-l,,infrumusetez". Acum sunt in clasa a opta si vreau ceva diferit(nu sa desenez ca la clasa intai), dar special.As vrea sa am o tema anume care sa faca referire la Franta.In fine... Ceva idei? Pentru ca eu habar nu am.Dau Fundita!

6 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Poti sa folosesti A4 colorate, se gasesc. Cauta pe net imagini din Franta si lipeste-le cu lipici solid. Sub fiecare imagine, scrie in cateva cuvinte ce reprezinta. Poti sa faci ceva interesant tinand cont si de cele doua recomandari excelente din partea fetelor care ti-au raspuns. Succes!

| Miau1617 a răspuns:

Hei iti spun din proprie experienta laughing ( ca diriga mea e profa de franceza) si prefera lucrurile legate doar de Franta rolling on the floor

Poti ca pe prima fisa din porofoliu sa fie desenat Turnul Eiffel, sa scoti informatii despre el, iar daca n-ai portofoliu cu folii (din acela cu elastic)poti face un desen 3d. :S Eu de exemplu fac origami 3D si am facut o lebada in culorile steagului Frantei, desi nu merge pus la portofoliu origami-ul 3D poate iti da un 10 in plus, cine stie B|

| Vi003 a răspuns (pentru Miau1617):

Isteata fata, bravo!

| Miau1617 a răspuns (pentru Vi003):

Multumesc.Si raspunsul tau e super ingenios si dragut happy

| letitiaioana a răspuns:

Daca vrei sa iti infrumusetezi portofoliul ai putea inainte de a-ti scrie in el informatii sa decupezi filele intr-un anumit fel ( cum ar fi Turnul Eiffel). Poti sa prinzi filele intre ele cu fundite. Sper ca te-am ajutat.

| Vi003 a răspuns (pentru letitiaioana):

Buna idee, bravo!