Întrebare recomandată | Cătălina1115 a întrebat:

Hei!
Pentru cei din Iasi
Ce activitati (voluntariat idk) sunt in Iasi si cum pot lua parte?

Răspuns Câştigător
| Iuliana2018 a răspuns:

Depinde de perioadăă

1 răspuns:
| Crinel2000 a răspuns:

1.Voluntariat in Iasi: Salvati Copiii Iasi

"Salvati Copiii" Iasi este o organizatie non-guvernamentala care actioneaza de mai bine de 10 pentru respectarea drepturilor copiilor. Organizeaza campanii de sprijinire a copiilor aflati in dificultate si ofera servicii de promovare si consiliere privind drepturile si protectia copilului, asistenta psihosociala, socio-medicala si recuperare socio-scolara, consiliere si reabilitare psiho-sociala pentru copiii abuzati.

Persoanele care vor sa se implice in proiectele demarate de Asociatia "Salvati Copiii" Iasi pot scrie un mesaj la adresa voluntar@salvaticopiii.ro, care sa contina un CV sau o scurta descriere si motivatia pentru care vor sa devina voluntari.

Cei care vor sa faca parte din echipa de voluntari a Fundatiei "Salvati Copiii" din Iasi pot folosi si urmatoarele date de contact:

Adresa: strada Buridava, nr. 10, Iasi
Telefon: 0232.219.986
Email: Iasi@salvaticopiii.ro 2. Voluntariat in Iasi: Fundatia Star of Hope Iasi

Fundatia "Star Of Hope" Iasi este o organizatie non-guvernamentala care are ca misiune ajutarea si sustinerea copiilor aflati in dificultate, in special a celor cu dizabilitati. Copiii care sufera de sindrom Down, autism si paralizie cerebrala sunt sprijiniti sa aiba acces la joaca, educatie si dezvoltare in propria comunitate.

Persoanele care vor sa faca parte din echipa de voluntari a fundatiei se pot inscrie la sediul Fundatiei Star of Hope Romania:

Adresa: Bariera Veche, nr. 3, Iasi
Telefon: 0232 216253
E-mail: office@starofhope.ro
2.Voluntariat in Iasi: Fundatia Star of Hope Iasi

Fundatia "Star Of Hope" Iasi este o organizatie non-guvernamentala care are ca misiune ajutarea si sustinerea copiilor aflati in dificultate, in special a celor cu dizabilitati. Copiii care sufera de sindrom Down, autism si paralizie cerebrala sunt sprijiniti sa aiba acces la joaca, educatie si dezvoltare in propria comunitate.

Persoanele care vor sa faca parte din echipa de voluntari a fundatiei se pot inscrie la sediul Fundatiei Star of Hope Romania:

Adresa: Bariera Veche, nr. 3, Iasi
Telefon: 0232 216253
E-mail: office@starofhope.ro