| PoeTuL05 a întrebat:

Ce activitati de voluntariat sunt? unde poti cunoaste lume noua?

6 răspunsuri:
| lexxxy a răspuns:

Crucea Rosie
Let`s do it Romania
Asociatii de voluntariat

| TheTimeKiller a răspuns:

Salut. Sunt multe organizatii de acest gen si la noi in tara. Din pacate eu stiu doar 3 : ASVSU(asociatia salvatorilor voluntari pentru situatii de urgenta ); crucea rosie si SMURD(din cate stiu eu).Eu stiu doar de astea pentru ca vreau sa devin paramedic(si acestea au legatura cu asta). Ma bucur ca sunt doritori in Romania. Totusi sa nu uiti ca se cheama VOLUNTARIAT, deci nu se plateste si nu te duci sa te distrezi, te duci sa ajuti. Mult succes!

| PoeTuL05 explică (pentru TheTimeKiller):

Nu caut plata din asta, vreau doar sa imi umplu timpul.

| Flavius2106 a răspuns:

Crucea Rosie.

| cristina10cris a răspuns:

1Sunt doua intrebari si 2 lumea noua o poti cunoaste oriunde plimbate, esi prin parc, stai cu prieteni prietenilor, sau fa-ti proteni online prin jocuri vorbesti cu ei etc.3 Uite ceva aici pentru voluntariat:http://www.imparte.ro/......5.html.Bye bye!

| roby740 a răspuns:

Facebook