| LunguAndreea23 a întrebat:

E u sunt din Slatina si as vrea sa stiu daca s-a deschis patinoaru? Dau funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| kitykity a răspuns:

Autorităţile slătinene nu se grăbesc să redeschidă singurul patinoar din oraş şi aceasta din cauză că se aşteaptă ca mercurul termometrelor să coboare sub 0 grade Celsius. Astfel, slătinenii amatori de patinaj mai au de aşteptat până ce va avea loc deschiderea sezonului 2014/2015 la patinoarul amplasat vizavi de fostul magazin Minimax - actual Billa, de pe Aleea Muncii.

Singurul lucru cert constă în faptul că preţurile ce vor fi practicate la patinoar sunt aceleaşi ca şi anul trecut. Prin urmare, copiii, elevii şi studenţii vor plăti 1, 5 lei pentru o oră de patinaj, iar adulţii: 3 lei/oră. Închirierea patinelor va necesita alţi 2 lei/oră. Patinoarul va rămâne deschis atâta timp cât vremea va permite, orarul zilnic de funcţionare fiind între orele 10.00 – 22.00. dar sepoate sa se fi deschis, sau mai asteapta pana vei afla.