| bingbang_5164 a întrebat:

Am o mica problema, am 14 ani(sunt baiat) si acum termin cele 8 clase.As vrea sa stiu daca pot sa intru la un liceu din Slatina fara frecventa. Am inteles ca minorii nu au voie sa participe la aceasta forma de invatamant.As vrea doar sa ma lamuriti, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Nici o sansa.
Ce ar fi mai Ok daca nu iti place scoala si nu prea ai posibilitatea sa o frecventezi e sa te inscrii la un liceu mai,, codaș'' adica mai cu putine pretentii, eu nu vad alta solutie.
Daca nu termini 12 clase iti vei sparge capul de pereti pentru ca vei fi tratat ca un rebut social si pentr nimic.
Dar care e temerea ta vizavi de liceu? trebuie sa ai o temere/frustrare de vrei sa iei aceasta masura extrema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara frecventa? te'ai dilit? asta'i perioada cea mai frumoasa din viata. liceul la zi te va schimba, ve'i fi o alta persoana, andestete numai cate fete vor fi, sau placerea de a pleca la un suc cu ele/colegii. nu se poate sa pierzi asa ceva, nu se merita sa dai cu piciorul la viata! mai gandeste-te.-.-.

| oni a răspuns:

U vrei la liceu fara frecventa si eu nu stiu km sa mai stau la liceu.sunt atatea licee la care te poti duce si daca vrei sa inveti si daca nu.nu rata sansa asta

| Joker666 a răspuns:

Poti sa te duci la agricol la fara frecventa, dar e o alege foarte proasta...