| Adry05 a întrebat:

Hei, vrem sa mergem intr-un weekend cateva persoane intr-o zona frumoasa, am prefera o zona de munte/deal, ceva relaxant cu-n peisaj frumos. Imi puteti recomanda cateva destinatii? Preferabil cat mai aproape de Timisoara, ceva la 2-3 maxim 4 ore de mers cu masina. Daca aveti si sugestii de cazare, le astept cu drag.

Răspuns Câştigător
| Cristea468 a răspuns:

Salut! Îți recomand zona Arieșeni din jud. Alba Iulia pe langa Albac, e o zona turistica foarte populata plina de cabane pentru cazare, exista locuri de schiat, locuri pentru sanie, snowboard etc... accesul in varful dealului se face in telecabina(din cate mai rețin) iar drumu este pana la acea zona, in km din Timisoara pana la Arieseni sunt cam 50+ km, câteva ore de mers. Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Recomandat Cheile Turzii, ai și cazare și un peisaj mirific.

| Iote a răspuns:

Sau... Moneasa (in jud. Arad, in zona montana).