| TheLostInTheDark a întrebat:

Hey allz vreau si eu staturi mai triste si care sunt mai rare... DaU fUnDa Pt CeLe MaY dRaGoOtSee J CeLe MaY ThArI

Ms:X:X

puptongue

Răspuns Câştigător
| Simple Girl:X a răspuns:

. e tarziu sa imi ceri sa mai fiu cea de ieri.cand uh acum esti nicaieri. dupa cate ne-am zis. m-am inchis intr-un vis.acolo totul e asa cum mi-ai promis.cryingcrying

19 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

1. A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
2.Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca s-a intamplat!
3. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…
4.Grea e viata unui peste Cand traieste pe uscat, Dar mai grea a unei fete Cand iubeste un baiat!
5. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…
6.Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
7.Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…
8. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…
9. Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine!
10. Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita…
11. Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea…
12.As vrea sa colorez padurea,
Sa pot s-o fac in mii de feluri,
Sa pot sa intseleg iubirea,
Ce se coboara dinspre ceruri!
13. Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
14.Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "
15.Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…
16.Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…
17.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine.
18. A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.
19.Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi...
20.Deseori zambetul celui care sufera e mai trist si dureros decat lacrimile celor ce plang!

| Sconcsiş a răspuns:

Offf Doamne... Copii din zilele de azi si messul...

| MiruFcrb a răspuns:

Hey!
Mai intai de toate.coleguta draga...nu vroiam sa ma bag, dar sti ca nu ma pot abtine in chestii d`astea. Si nu ma apuc eu acum sa iti fac morala, dar daca vrei sa iti faci prieteni, fi sincera! Daca spui ca ai stat 11 ani in America(ceea ce e si imposibil, sti de ce zic asta), nu esti neaparat mai cool...am avut si eu o perioada in care ziceam d`astea, dar mi-am dat seama ca nu foloseste la nimic!
Si acum, statusuri:

Va veni o data vremea cand in urma vei privi,,, ai vrea sa reinvie toate, bucurii si nebunii,,, dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca... "Asa a fost o data!"

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

O lacrima nu inseamna durere asa cum un zambet nu inseamna fericire. Caci poti plange de fericire si poti zambi cand inima iti plange de durere

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

te-am pupathappy (si vezi ca mai aveau si niste punctulete la sfarsit, dar nu merge sa pun prea multe, stii tu, si am mai pus virgule)

| marga09 a răspuns:

La vie est belle si pe zi ce trece se beleste.

| Simple Girl:X a răspuns:

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine...

am invatat multe lucruri despre tine, siu ca-ti place sa te joci, dar joak-te cu viata ta nu cu a mea, stiu ca-ti place sa razi dar razi de tine nu de mine, stiu ca-ti place sa controlezi dar controleaza-te pe tine ca eu ma descurc, stiu ca-ti place sa-ti bati joc dar bate-ti joc de tine nu de mine, stiu ca-ti place sa risti dar risca tu caci eu am riscat destul si mai stiu ca-ti place sa iubesti dar pe tine pe altii

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

| Simple Girl:X a răspuns:

Ai plans pe umarul meu, ti'am sters lacrimile, te'am facut sa zambesti. a insemnat ceva pentru tine? NIMIC

Ochii mei plang
Lacrimi nu-mi ajug
Las iubirea in urma mea
Nu mai incerca
Nu ma mai intorc langa tine
Nu mai existi pentru mine
Ti-am mai spus...

"FERICIREA nu e decat un vis... DUREREA e intotdeauna reala" sad
Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange sad

| Simple Girl:X a răspuns:

Viata e singura tarfa care m-a facut sa plang!

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum...am suferit prea mult ca sa te iert si acum sad

Cel mai trist lucru este ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el sad

Va veni o zi cand imi vei spune : EU nu sunt pentru ALTA sunt pentru TINE... Iar eu iti voi sopti incet : AI FOST PTR MINE, ACUM FII PTR ALTA...

Acum plec cu capul in jos...si imi dau seama cat esti de prost...

Durerea ce o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc... de ce oare TE IUBESC?

| TheLostInTheDark explică:

So
in primul rand sczz ca am scris "staturi" eram cam grabita si as vrea sa va dau fundita l toti dar nu se poate... dar o sa va dau un vototwinking

| TheLostInTheDark explică:

J eu mai gresesc cvt deoarece eu m`am obisnuit cu engleza, scuzatzi`ma ca mai gresesc unele cvt dar eu debea in sept am inceput sa vb romana mai bine
eu am locuit in america timp d 10-11 ani

| TheLostInTheDark explică:

Nu este vina nimanui ca eu nu am facut sch in Romania...

| TheLostInTheDark explică:

Sa jtitzi ca pentru mine nu e deloc usor sa ma intorc in Romania dupa 11 ani si sa o iau d l capat
oameni buni eu din a1a a facut o sch din sua
acolo e altceva
cand am vnt aici totul mi se parea ciudat si mie nu mi` e deloc usor...

| TheLostInTheDark explică:

J nu numay de vorbirea mea e vorba...ca eu oricum mai stiam ceva din limba asta e logik
dar eu cand am ajuns aici nu aveam niciun pr si cand ma duceam undeva sing[parca sch, magazin etc.]se luau de mine doar pentru o frizura...in sua e cu totul altceva, acolo mi-am facut pr adevaratzi si acolo m`am obisnuit, dar aici toti sar p mine doar pentru gresirea unor cvt

| TheLostInTheDark explică:

IngerashulDrogat poate ai si u dreptate... dar sa fim sinceri uh n`ai gresit nkiodata nimic?

| TheLostInTheDark explică:

IngerashulDrogat se pare ca doar u nu ma judeci si iti multumesc mult, poate o sa devenim prietene... poate chiar o sa ieshim p`afara si crde`ma ca deja am trecut prin chestia aia
toti imi ziceau"satanisto m-e" "emoistoo te draq si impushca`te... m-m d tar-fa"etc.

| honeygirl a răspuns:

Www.abecedar.ro intra si invata cand ai invatat mai scrie o data intrebarea si o sa iti dau un raspuns pe gustu tau :)

| xMortalDream a răspuns:

Ai grejit decat "staturi" care este o preskurtare a cvt "statusuri" j dka ei jtiau ca uh nu ai fost in tara timp d multi any poate ca n`ar fi sarit p uh...

| xMortalDream a răspuns:

Bine... dar sper ca te`ai prins ca in Romania putini mai sunt d incrdere si care nu te barfesc
j da in Romania p site`uri din astea dka gresheti ceva toti sar in capul tau rolling eyes as vrea sa plec departe d tara asta d rahat... uh trebuia sa faci ceva! sa te opui sa pleci de langa prietenii thai, de locul unde ai trait atatzia ani
aici crde`ma dka esti emo toti sa iau d uh, de mine deja multi si-au batut de joc d faptul ca is emo

Răspuns utilizator avertizat