| oana_3059 a întrebat:

Hey.Am un var de 4 ani si nu stiu ce sa fac ca am ramas singuri si face numai prosti...Si imi face capu cat o galeata! Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii, asa sunt toti micutii de varsta lui.
Probabil este lasat singur sa se joace, orice nazbatie care-o face o face in nestiinta de cauza, este doar un om mai mic dar fara minte.
Poti face mici eforturi sa te joci cu el, sa gasiti activitati comune, terapia prin joaca pot schimba mult lucrurile in favoarea atat a ta cat si pentru copil.
Iesiti la aer curat, folositi o minge, un joc ori construiti cun puzzle etc.
Important este, sa petreceti timp impreuna ci nu fiecare cu treaba lui.

4 răspunsuri:
| Gabriel1 a răspuns:

Sa umplii galeata cu bere.happy

| Alex3 a răspuns:

Hihi, pune 200 ml de spirt intr-o batista si dai pe la nas 10 sec big grin

| KONSTANTIN a răspuns:

Leagal de pat laughing si daca tipa pune-i o batista in gura laughing

| AlexYnwa a răspuns:

Joaca-te cu el ceva ce ii place, cu masinutele, cu mingea...

Întrebări recente