| Sesergiu a întrebat:

Am o găleată de glet amestecat rămas. Ce pot să fac cu el? Ar trebui să pun apă peste el ca să nu se uște?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca nu mai ai nevoie de el in viitorul foarte apropiat, arunca-l, nu merita sa iti bati capul cu pastrarea lui.

| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui sa-l arunci.

| sierra1 a răspuns:

Acum 18 ore | Sesergiu a întrebat: Am o găleată de glet amestecat rămas. Ce pot să fac cu el?

cum arată acum, după 18 ore?

| Cherciumihai a răspuns:

Dacă ai o găleată de glet amestecat rămas, poți păstra amestecul într-un recipient etanș și curat pentru a-l folosi mai târziu. Nu este necesar să adaugi apă peste el pentru a-l menține umed. Asigură-te doar că închizi bine recipientul pentru a preveni uscarea amestecului.