| anonim_4396 a întrebat:

Heyhappy cine stie care era porecla lui domnul trandafir? funda:X

Răspuns Câştigător
| evostyle7 a răspuns:

Pentru ca dupa ce`o ajuns popa in sat, s`o apucat sa dea sfaturi in stanga si in dreapta, timp de multa vreme, si vazand ca lumea nu-l asculta o inceput sa-i batjocoreasca si sa-i ironizeze. Nu mai scapau satenii de el, era pretutindeni, toti se fereau de el, si asa au ajuns sa-i puna porecla asta, popa tanda. Apai iaca is 7 ani daca nu mai bine de cand am citit`o, si cred ca is destul de precis in vorbe. Citeste si tu nuvela, ca tare faina`i, lasa netu`, jocurile si mama dracu`. Hai ca fac si eu acum ca popa tanda. Bafta.

3 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Popa Tanda.

| anonim_4396 explică (pentru evostyle7):

Ok dar de ce era poreclit asa? daca o sti si pe asta ma dai gata:X si iti dau fundawinking (am tema la romana) big grin trebuie sa spun porecla si dc e aceastahappy hai te rog! poate sti:X

| evostyle7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca dupa ce`o ajuns popa in sat, s`o apucat sa dea sfaturi in stanga si in dreapta, timp de multa vreme, si vazand ca lumea nu-l asculta o inceput sa-i batjocoreasca si sa-i ironizeze. Nu mai scapau satenii de el, era pretutindeni, toti se fereau de el, si asa au ajuns sa-i puna porecla asta, popa tanda. Apai iaca is 7 ani daca nu mai bine de cand am citit`o, si cred ca is destul de precis in vorbe. Citeste si tu nuvela, ca tare faina`i, lasa netu`, jocurile si mama dracu`. Hai ca fac si eu acum ca popa tanda. Bafta.

| OvidiuNumeDeTractorBack a răspuns:

Nu-i adevatar! il chema mr.ghiocel! rolling on the floor