| xkatax97 a întrebat:

am inceput sa scriu o carte. de fapt sunt abia la inceput asa ca am nevoie de un titlu, si inca nu m-am decis. Am sa va spun mai pe scurt despre ce este vorba.
Niste elevi dintr-un liceu obisnuit descopera ca au niste puteri speciale[ vrajitoare, vede fantome etc.]Ceea ce nu stiu ei este ca in liceu se afla un agent trimis de la o academie care de fapt este o inchisoare pentru cei cu puteri magice. Eroii principali [ Claire, Mark, Alexandr, Caroline] nu stiu ca profesorul de istorie este de fapt un agent. In cateva zile Alexandr dispare si nimeni nu stie despre ce este vorba. Claire isi da seama intr-un final ce este profesorul de adevarat. Intru-n fel sau altul profesorul i rapeste pe copii [ sa ma rog le face ceva ] si i duce in inchisoare. Ei vor incerca sa iasa de acolo dar nu se stie daca vor reusi.

Cam asta este, sper ca ma veti ajuta...[Stiu ca pare cam prostesc dar sunt inca la inceput]

Sper ca este buna categoria.

Răspuns Câştigător
| NiiiaaRawwr a răspuns:

Paiii. nu prea am inspiratie acum insa o sa incerc sa iti dau cateva idei desi nu cred ca iti vor fi de mare folos:
In spatele mastii
Atractie mortala [ cuvantul "atractie" nu e folosit in sens propriu ci intr-unul figurat]
Realitate zdrobita
Puteri psihice

19 răspunsuri:
| NiiiaaRawwr a răspuns:

Ma bucur ca ti-au fost de folos titlurile.
As vrea si eu sa citesc cartea ta, daca nu te superi happy.

| Bezea a răspuns:

Nightmare Code: The Awakening da stiu e patetic numele.

| dedekool a răspuns:

Mystic Question
Mystical School
Spy School
Magic Prison

Sper din suflet ca te-am ajutathappy. Bafta!:*, poate intr-o buna zii cartea ta va fi publicatabig grin.

| MeoKidu a răspuns:

Hi!
Profeţia adolescenţei, mie mi se pare OK, acum depinde de tine.
Succes!

| daydreamer a răspuns:

Mai nu-mi vine niciun nume in minte... ceva cu umbre zic eu. Ce te-as ruga este sa-mi dai blogul unde vrei sa postezi sau sa-mi trimiti si mie capitolele cand le scrii ca mi se pare interesant.

| selenagomezz a răspuns:

Sal groaza de la istorie,, inchisoarea de magie,puterile elevilor, secretele magiei, sper ca te-am ajutat funda?

| eDaaaa a răspuns:

Probabil te-ai inspirat din "Fortele raului absoulut" e cam la fel happy, niste adolescenti care descopera ca sunt vrajitori, varcolaci si necromati(adica vad fantome), iar ei sunt urmariti de un grup pentru a-i tine intr-un internat happy Mie mi se pare ca e la fel, doar putin schimbatawinking

| xkatax97 explică:

Va multumesc la toti! big hug chiar mi-ati format o idee. Sincer cel mai interesant mi s-a parut al "NiiiaaRawwr" Atractie Mortala si realitate zdrobita.
@daydreamer: o sa ti le trimit, cand incep. Va multumesc inca o data happy

| xkatax97 explică:

Pai... avand in vedere am sa fac un blog dar prima oara am sa incep sa scriu si am sa vad ce o sa iasa. happy
@Picox sincer chiar nu! nici macar nu am vaz film sau ceva happy este doar o idee care mi-a venit dupa ce am citit un pic. Nu m-am luat dupa nici o carte sau film. Imi imaginez actori dar nu m-am luat dupa nimeni.

| ISaidHelloToMe a răspuns:

Incearca:
The mistery of magic kids
School of magic
Magical Powers

Cam atat imi vin in minte. Ideea este foarte interesanta si imi place mult. Si eu scriu, ma rog cand am timp, tot ceva S.F.
Bafta in continuare! Ne mai auzim!
Bye!

| ralucutza_6101 a răspuns:

Salut! Si mie imi place sa scriu carti, e un mod super de a petrece timpul liber, cat despre ideea ta, e foarte buna numele cartii ar putea fi... "Vrem sa ne gasim locul" sau ceva de genu adica sunt niste "creeaturi magice" care nu-si gasec locul nicaieri pentru. ca oamenii ii vaneaza, sper ca ti-am format o idee pentru titlu pup:*

| greutateideala a răspuns:

Adolescentza magica,

| Nicol_6787 a răspuns:

Hei mi se pare so interesanta viitoarea carte.Ar fi super daca ai publica capitole pe un blog cevatongue.Iar ca titlu ce sa zic:-Vanatorul
-Disparitia
-Magie si pedeapsa
-Umbrele intunericului... sper ca te'am ajutat.insist.chiar mi-as dori sa citesc povesteabig grin

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Viata la liceu.
Vrajitorii de la liceu.
Profu' de istorie.
Povestea unor elevi.
Inchisoarea profesorului.
Copii supranaturali.

Sper ca te-am ajutat.

| IngerashCuBombonele a răspuns:

Woow... e super misto. sincer~!

felicitarii!

cred ca ar trebui sa se numeasca : Intre bine si rau. sau Liceul misterios. sau Doar 4 pot salva liceul:X:X:X

eu chiar sper ca te-am ajutat

fundita?>big grin

| Lollipop1663 a răspuns:

Liceeni incredibili / Studentii fantastici / Elevii miraculosi.Astea sunt doar sugestii.Te poti gandi sa alegi un orice titlu iti vine tie, nu trebuie sa scrii titlurile care sunt scrise de mine nici de altii. Gandeste-te!:*

| picox a răspuns:

De ce toata lumea copie povesti si idei din alte povesti DEJA scrise sau filme straight face? Cineva DEJA a creat o idee noua. Povestea ta e o adaptare a filmului cu Wolverin si X-man?

| Dramaque a răspuns:

Wizard

| Cristina_9700 a răspuns:

Buna! Pai... nu ar fi tocmai corect ca noi sa-ti dam un titlu pentru ca nu vei mai fi originala.Imi place ideea si totusi o sa te ajut.Ce zici de "Rascoala elevilor de la High School Danford","Rapirea lui Alexandr" sau"Cei patru liceeni detectivi"! fundita?