| fluid a întrebat:

are cineva impresia ca timpul trece prea repede?
Oare de ce?

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Deoarece faci ceva ce iti place.

| Florinaaaaaaaa a răspuns:

Da! trece foarte repede timpul acesta! mai ales vacanta a trecut repede! parca a calatorit cu avionul!laughing nu stiu exact de ce dar poate cum se schimba ziua...[adica va fi mai scurta]

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Deoarece bătăile inimii Pământului se accelerează.
Am citit următorul articol acum ceva timp și sper să-l înțelegi și tu:
http://apocaliptic-2012.blogspot.com/......epede.html

| Dina a răspuns:

Majoritatea au aceasta impresie...pentru ca esti in miscare, pentru ca asa-s anii...

| Tsiitsix3 a răspuns:

1. Pt ca asta e viata
2. Cand ai ce face trece imediiat
3. cand nu aii ce face trece cu incetinitorullaughing

| IceCreamDoll a răspuns:

Mie mi se pare ca timpul trece repede, mai repede decat inainte. Cine stie motivul exact? Eu pot sa fac o simpla prezumtie si anume ca s-ar putea apropia totusi apocalipsa. Nici eu nu am crezut la inceput in calendarul mayas, dar uite ca incep si eu cu teoriile astea pentru ca este cel mai plauzibil.

| AFR81 a răspuns:

Lunetistule,in ziua de azi cine traieste 50-65 ani se poate considera norocos.

| Georgiana_5221 a răspuns:

Da pentru ca este vara si nu vrem sa incepem scoala si de aceea timpul trecem extrem derepede

| alexaalexandraa a răspuns:

Buna!
Asa este, trece timpul repede( sau asa vedem noi, de cele mai multe ori) de aceea e bine sa ne bucuram de fiecare moment din viata noastra, cu bune si cu rele, pentru ca toate trec si timpul trece repede, cum ai zis si tu! Mult noroc!

| Pisoiul a răspuns:

Simplu deoarece eu sunt uituc multi oameni sunt.Tu iti mai amintesti ceva de la 9 ani eu da putin.E din cauza ca neuronii se pierd.Cand pierdem neuronii uitam ceva.Neuronii se pot pierde de la multe lucruri:masturbare,crestere, metabolism, s.a.Dar si mie mi se pare ca timpul trece prea repede dar ce sa fac asta e. Daca traiam toti 200 de ani era viata mai lunga.Dar nu traim atat ci doar 70-90 de ani.Cine traieste 100 are noroc.Defapt are o viata sanatoasa.Ti se pare ca timpul trece repede deoarece pierdem neuronii.

| simina a răspuns:

Conform ultimelor studii ale oamenilor de stiinta timpul s-a comprimat la doar 16 ore asa ca e normal sa ti se para ca trece repede

| lynes a răspuns:

Carmenmaria,de unde ai aflat ca ziua are doar 17 ore? da-mi si mie link~!

| SuntUnCartof a răspuns:

Cand avem ce face pierdem notiunea timpului si nu ne dam seama cand trece iar cand ne plictisism spunem mereu:''Doamne ce greu trece timpul''

| FataIntenisi1342 a răspuns:

Timpul trece foarte repede cand te distrezi si foarte incet cand muncesti.

| Neddme a răspuns:

Eu chiar am impresia ca trece prea repede...mai ales cand ma simt bine. Cred ca asa e pentru toti... cand suntem mahniti trece greu iar cand suntem veseli trece super repede.Cred ca depinde de starea de spirit big grin

| chocolate_1698 a răspuns:

Da uneori mi se pare ca timpul trece prea repede, pentru ca fac ceva ce imi place sa fac, insa cand fac ceva care imi displace, mi se pare ca timpul nu mai trece.

| b0gd4nn a răspuns:

Da trece extrem de repede... azi dimineata am jucat fifa cam 8 ore laughinglaughing si mi s-a parut ca abia am jucat o oralaughinglaughing

| elenamonica94 a răspuns:

De aia trece timpu repede ca faci un lucru care ati place si te simti bine...dar cand trece ggreu atunci inseamna ca ziua aia te plictisesti si nu ai chef

| roxanikdulcyk98 a răspuns:

Cand te distrezi timpul trece foarte repede...:d

| carmenmaria a răspuns:

Pentru ca ziua are doar 17 ore in realitate si nu 24

| Luu010 a răspuns:

Cred ca e doar o impresie. asa ni se pare noua! in fond, timpul e acelasi, 1 minut are 60 de secunde, o ora 60 de minute si tot asa. but who knows?! happy