| Nanami利 a întrebat:

As vrea niste jocuri de grup in care m-as putea juca in excursie.Si sa fie mai noi si cu explicatii pe care sa le inteleghee hee.

Răspuns Câştigător
| MariaBeatrice a răspuns:

Telefonul fara fir.
Explicatie : Toti va asezati in cerc si primul care vrea sa inceapa va trebui sa spuna colegului din partea dreapta sau din partea stanga (depinde cum vrea sa inceapa) la ureche un cuvant fara sa auda ceilalti. Urmatorul va zice colegului sau mai departe ( dar nu tot aceluia care i-a spus cuvantul). Nu are voie sa zica de 2 sau mai multe ori daca nu a inteles. El va zice mai departe ce cuvant a inteles. Daca veti spune de 2 sau mai multe ori veti fi descalificati.

Alt joc interesant este curentul:
Explicatie. Va asezati in cerc si fiecare veti tine ambele maine pe piciorul colegilor din dreapta si stanga. Va trebuie cel care incepe sa dea cu palma pe piciorul colegei.Colega va da cu palma pe piciorul colegei sale alaturate, ea va da mai departe...Dar daca colega bate de 2 ori pe piciorul colegei curentul se intoarce ex: daca bat de 2 ori la colegul din dreapta ceva trebuie ca colega din stanga sa bata pe piciorul colei ei alaturate din stanga.
Daca gresiti veti scoate o mana, iar daca gresit de 2 ori veti iesi din joc.

Mai stiu un joc :
Asasinul :
Va trebuie carti de joc:
Aveti nevoie de : A, K, si pentru ceilati jucatori alte carti in afara de cele precizate mai sus.
Se amesteca cartile. Se impart. Daca iti cade A esti asasinul, Daca iti cade K, esti politistul. Ceilati jucatori vor fi oameni obisnuiti.
Asasinul va trebu sa faca in ochi celui care crtede ca este om obisnuit. Daca omul obisnuit a vazut ca cineva i-a facut din ochi a pune cartea jos si va spune,, mort``. Daca va face la politit sau l-a vazut politisul pe asasin facand din ochi va zice :Asasin predate. Va castiga sau vor castiga cei care vor ramane cu cartea in mana. Daca asasinul a omorat pe toti si a ramas doar politistul va castiga asasinul. Daca politistul l-a vazut din prima pe asasin facand cu ochiul va castiga politistul.

Sper ca te-am ajutat. Nu explic prea bine dar sper ca vei intelege tu ceva.
Sper sa te distrezi in excursie! :* Te-am pupat! :*

1 răspuns:
| RazvanelStefanel a răspuns:

Poker,machaua,fazan