| anonim_4396 a întrebat:

=] As vrea sa stiu daca la opera lirica se poate face rezumat. Funda happy

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu poti, nu exista actiune in opera lirica, doar in cea epica.
Trebuie sa faci analiza ideilor, sentimentele exprimate.

5 răspunsuri:
| NoShit a răspuns:

Cum naiba să faci rezumat dacă opera lirică nu are acţiune, personaje, deci nu se întâmplă nimic care trebuie povestit. Ma ia în mâna o carte de română, dar să şi gândeşti când o citeşti, da?

| Un1kuL a răspuns:

Da se poatewinking

| strawbbery98 a răspuns:

Buna.nu se poate face trebuie sa o comentezi cu citate explicatii.

| criss0081 a răspuns:

In niciun caz.ma rog, si daca faci o prezentare a operei respective, nu o poti numi intr-adevar rezumat!

| CapMare a răspuns:

Da... Nu se poaterolling on the floor