| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPUwinking ce retele de socializare mai cunoasteti in afara de facebook sau Hi5? funda :X

Răspuns Câştigător
| Uza a răspuns:

Meme,este foarte tare reteauabig grin

14 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cele mai cunoscute rețele web sociale
1. facebook - circa 250 mil. membri (iulie 2009)
2. Flickr - pentru informații de tip imagine și fotografie
3.Hi5 - pe locul 2 dintre cele mai vizitate rețele sociale din România[1]
4.Lokalisten - 2, 8 mil. în Germania
5.myspace - circa 220 mil. utilizatori pe tot globul (martie 2009)
6.schülerVZ + studiVZ + meinVZ - peste 13, 1 mil. elevi și studenți - în germană (VZ este o prescurtare de la Verzeichnis = catalog, index)
7.StayFriends - peste 7, 5 mil.
8.twitter - circa 20 - 25 mil. membri (iulie 2009) - pentru răspândirea rapidă, în mase, a unor știri scurte
9.wer-kennt-wen - 5, 5 mil. în Germania (traducere: cine cunoaște pe cine)
10. YouTube - pentru informații de tip video
11.Netlog
Sursa:wiki

Bafta!

| Roxett a răspuns:

Twitter, MySpace, Netlog, Google+, Facebook, Plurk, StumbleUpon, Technorati, Digg, Reddit, LinkedIn

| paul21 a răspuns:

Buna!
Sunt foarte multe retele de socializare, cele mai cunoscute fiind Facebook, Twitter, Flickr, MySpace, LinkedIn, Hi5, Netlog, Google+, Tumblr...
Celelalte nu sunt atat de populare:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_social_networking_websites
Sper ca ti-am fost de folos! Numai bine!

| Francesca17 a răspuns:

Buna!
Uite aici retele de socializare :
Foursquare,Facebook, Hi5, Reddit,Twitter,Netlog,YouTube, My Google,Space,Orkut,,Linkedlin,Plurck,StumbeUpon, Technorati, Digg!
Pentru retele de socializare romanesti am gasit acest Site :
htpp://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_de_retele_de_socializare_romanesti!
Sper ca te-am ajutat!
Funda puppy dog eyes? Nnumai bine kiss!

| ElShaarawy a răspuns:

Twietter

| alecsa91 a răspuns:

Hmmm, pai Twitter si My Space sunt niste alternative bune!
In rest, mai sunt site-uri precum Netlog, unde oamenii se pot cunoaste mai bine!

| Andreeaツ a răspuns:

Twiter.atat mai stiu big grin

| andra_9585 a răspuns:

Twitter, LinkedIn, YouTube, Foursquare, Google+

| FirstCookie a răspuns:

Alte retele de socializare sunt: Twitter si MySpace. happybatting eyelashes

| Mov10 a răspuns:

Myspace

Răspuns utilizator avertizat
| Brokencyde_1562 a răspuns:

Twiter si myspace. funda?puppy dog eyes

| AI3x a răspuns:

Twitter, zibo cam atat restul iti vor spune colegii