| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPUhappy pe 19 iulie am primul zbor cu avionul catre londra cu compania wizz air la aeroportul baneasa. As vrea si eu sa stiu ce trebuie sa fac in aeroport, adica unde se face check-in, unde primesc biletele cu loc, unde gasesc poarta de imbarcare, ce rol au numarul biletului si numarul zborului scrise pe bilet, se ia autobuzul pana la avion si daca da de unde il ia, si ce trebuie sa fac ca sa nu ma ratacesc si sa pierd zborul?
Fundalove struck + vot!kiss

Răspuns Câştigător
| Cristina_4016 a răspuns:

Check-inul se face in aeroport, acolo iti vei cantari bagajele si iti vor da si biletele. Poarta de imbarcare o gasesti in partea dreapta cum intri, dar dupa ce ai facut check-inul si ti-ai luat biletele. urmeaza sa treci apoi printr-un filtru, te scaneaza, apoi ajungi langa o sala de asteptare de unde vei putea urmari avioanele, acolo este poarta de imbarcare.pana la avion se ia un autobuz, dar numarul biletului nu se i-a in considerarehappy cel putin asa era anul trecut.de ratacit, nu ai cum sa te ratacesti, pentru ca se anunta la ce poarta sa astepte pasagerii pentru zborul spre londra.cam atat, sper sa-ti fie de ajutor