| JesssieAl a întrebat:

Vreau sa scriu o carte, dar nu stiu despre ce sa fie, voi ce fel de carte ati cumpara dintr-un magazin, vreau raspunsuri serioase!

5 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

O carte despre adolescenti cu puteri magice, o poveste de iubire. Asa cum e Amurg sau Jurnalele vampirilor. Astea se vand. Bafta!

| deedee2000123 a răspuns:

Buna,
Mie personal imi plac cartile gen venin de Colin Falconer o sa iti scriu aici prezentarea de pe coperta din spate : incepe cu un citat din carte:"Ei bine, voi supravietui...promiseel in tacerea noptii.
Voi supravietui si ma voi razbuna pe toti.
Pe toti..."

Si acum rezumatul:

"A inceput asemenea unei povestiri din Kama Sutra.

O fermecatoare frantuzoaica si un tanar indian inlantuiti de o mistuitoare dar ilicita pasiune.
Rezultatul este Michel(:X).
Aruncat in strada va creste in mijlocul periculoasei si ferocei lumi interlope a Saigonului.Dar va supravietui hranit de ura si o nelimitata dorinta de razbunare fata de cei care considera ca l-au tradat. Posedat de o formidabila dar primitiva energie sexuala, un teribil spirit malefic si manat de o violenta fara mila, va lasa o dara de sange ce se va intinde din mahalalele Bombay-ului pana pe bulevardele Parisului.

Iar atunci cand justitia va incerca sa-si dea verdictul, destinul ii va juca o ultima si ironica festa..." crying

(Best-seller in 1991)

Sper ca te-am ajutat.

| Ana-Maria_Sandulache_1998 a răspuns:

Poate fi jurnalul unui personaj inventat, precum cartea,, Diary of a Wimpy Kid''(Jurnalul unui pusti nou) de Jeff Kinney sau Jurnalul lui Kathy!
Chiar cred ca sunt interesante!
Multa INSPIRATIE!happy

| Nymeria a răspuns:

Bine daca vrei sa scrii o carte doar ca sa fie vanduta iti spun ca nu esti facuta sa scrii, nu ai deloc imaginatie intrebandu-ne pe noi ce am citi, esti doar cinea care vrea sa castige bani scriind prostilaughing am mai intalnit de astea, tu nu esti scriitoare...

| AcuddlyToy a răspuns:

Pai...ai putea scrie despre viata unei adolescente.Despre o familie care de desparte prin moartea cuiva...Despre o stea care "reinvie" si devine cea mai populara fata.Etc.Daca esti scriitoare ai nevoie de inspiratie.Doar cand ai inspiratie poti scrie o carte, nu cand vrei tu. Sper ca te-am ajutat.Kiss:*