| CookieDiamond a întrebat:

Hi happy ce nume de anime mai horror stiti?! fundoii puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Cretaker a răspuns:

>anime-ul 'Ghost Stories'
>horror

youredoingitwrong.jpg

Hellsing, HighSchool of the Dead, Elfen Lied, Vampire Hunter, Gantz.

Gantz anime-ul e slabslabslab, manga-ul e bun.

8 răspunsuri:
| Sill a răspuns:

Death Note
Devil May Cry
De mentionat ca niciunul nu este horror, dar death note are aerul ala misterios si intrigant iar DMC are tot felul de monstri
DAca vrei un HORROR in toata puterea cuvantului ai:
Ghost Stories anime

| Sill a răspuns:

@Fernanda25
Vezi ca L nu vrea sa distruga lumea(in death note)el chiar incearca sa o faca mai buna

| Aly_1795 a răspuns:

Darkness
Stone
Catfish
Priest
Killer
Buried

| melc a răspuns:

Code Geass, horror? oe'
NARUTO?
straight face
Daca vreic eva de la care sa nu mai dormi la noapte, recomand Ghost hunt. si manga si anime :d

| croissant a răspuns:

1. Jigoku Shoujo: imi place in special pentru poveste, chiar daca in mare parte actiunea este aceiasi, totusi ceva te atrage la anime ( cel putin pe mine ma atrace ceva la acest anime ^_~)
2.Code Geass: ce sa zic de acest anime, nu am vazut multe episoade din el dar imi place mult grafica si povestea este grozava.
3. Elfen Lied: heh...ador genul asta de anime-uri...chiar daca are parti foarte sangeroase este un anime grozav si merita vazut n. n
4.Naruto: este primul anime pe care l-am vauzt in intregime ^_^ ( pana la cate episoade au aparut)... mi-a placut faptul ca are multa actiune si in special povestea si introducerile personajelor au fost grozave ^_~
5.Death Note:aici mi-a placut in special povestea care era asa de draguta ^_~ chiar daca ideea lui Light de a distruge lumea ( cica vroia una mai buna -_-") nu era prea draguta totusi a avut si niste parti bune ^_~

| KinokoஐKee a răspuns:

Anime Horror...hmm nu sunt fana dar m-am uitat si nu la toate am facut pe mine de groaza asa ca uite ce iti sugerez:
-Another
-Hellsing
-Gantz
-Vampire Hunter
-Perfect Blue
-Boogiepop Phantom
-Kakurenbo
-Trinity Blood
-Zombie Loan
-Gakuen Mokushiroku: Highschool of the Dead
-Tokko
-Chevalier
-Black Blood Brothers
-Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou
-3×3 Eyes
-Akira
-Ayashi no Ceres
-Alien 9
-Blood +
-Blassreiter
-Denpa teki na Kanojo
-Descendants of Darkness
-Detective Conan
-D. Gray-Man
-Elfen Lied
-Ghost Stories
-Ghost Hunt
-Ghost Hound
-Ergo Proxy
-Night Head Genesis
-Mnemosyne
-Misaki Chronicles
-Mermaid Forest
-Higurashi no Naku Koro ni Kira
-Shingetsutan Tsukihime
-Pet Shop of Horrors
-Paranoia Agent

| YuukiChan a răspuns:

Kara no Kyoukai, trebuie sa il vezi

| OtakuGirl a răspuns:

Pai...Another(e super laughing, dar finalul e ORIBIl big grin), Corpse party(daca ai probleme cu inima sa nu te uiti) :3 Sper ca te-am ajutat. ^^