| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.tpu.ro/......pentru-ca/
Astept va rog raspunsuri pana vineri:)

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Am citit intrebarea de mai sus si completarile date de tine. Eu cred ca in definitiv tu gresesti. Ce importanta are un status ce nevoie ai fi avut ca sa-l copii de la ea. Dar daca tot ai facut-o trebuia sa fii mai diplomata sa sa-i spui ca ti-a placut atat de mult incat n-ai putut rezista sa nu i-l copiezi si speri ca ea sa nu se supere. In privinta celorlalte lucruri - eu cred ca in fapt nu va intelegeti prea bine, sunteti mai mult intr-o competitie. Ea simte nevoia sa iti spuna mereu ca ce are e mai mult, mai frumos si mai important decat ce ai tu. Pe tine toata treaba te dispera si in fapt nu o prea placi cand face asta. Daca crezi ca merita, ar trebui sa-i spui, intr-un mod calm, rational, ce te deranjeaza. Sa nu folosesti cuvinte jignitoare pentru ca s-ar putea sa nu iti mai vorbeasca, daca se supara pe tine. Cat despre inchisul telefonului, pot fi multe motive pentru care se intampla asta. Pur si simplu poate sa fie adevarat tot ceea ce ti-a zis - ca-i e foame, si vrea sa manance. Sau poate fi ceva ce trebuia oricum sa faca. Eu nu m-as consuma, totusi pe moment, din descrierea ta, nu pare sa fiti prea bune prietene. Nici tu ei si poate nici ea tie. Mai gandeste-te/.

| Savy a răspuns:

N-am avut rabdarea necesara sa citesc intrebarea respectiva, in primul rand din cauza coerentei lipsa. Ca un rezumat, imi dau seama ca sunteti amandoua pline de figuri pe care vi le aruncati una in fata celeilalte, egoiste la maxim astfel incat nici una dintre voi nu acorda atentie celeilalte. Faptul ca petreceti timp impreuna sau ati petrecut pana acum e o coincidenta nefericita. Daca situatia permite (aka "daca e cazul") te poti gandii sa-ti faci noi prieteni.