| myself a întrebat:

Iasobig grin deci : Windows XP SP2 procesor Intel Celeron 2.80Ghz, 512 Mb RAM, placa video Nvidia Geforce 7600GS 256Mb. Intrebarea >1- stiti jocuri care sa mearga?happy! RPG, FPS, RTS! happy
Intrebarea >2- Stiti magazine bune de componente hardware din galati? caut sa cumpar niste placute ram(nu din ala gen vine un client o data pe luna) daca da lasati adresahappy mersitongue

Răspuns Câştigător
| brandiburu a răspuns:

Ai mult prea putin RAM. Ia-ti macar 1 placuta de 2GB RAM (daca suporta placa de baza) sau 2 placute de 1 GB fiecare.
Fii atent ce tip de RAM iti suporta placa de baza: nu ai vrea sa dai cateva sute de lei pe RAM DDR2 si sa iti trebuiasca, de fapt, DDR. De DDR3, la configuratia ta nu poate fi vorba.
De asemenea, procesorul este slab. Daca este Intel Celeron singlecore (adica nu este dualcore, core2duo)...e slab rau.

Cat despre magazine... poti intra pe emag.ro si, daca nu vrei sa cumperi prostii, ai numere de telefon la care poti suna si te poate ajuta cineva de acolo cu o configuratie. Livrarea se face prin FanCurier, plata se face la primirea pachetului, primesti factura si garantie pentru orice produs/sistem comandat automat.

2 răspunsuri:
| Adryan657 a răspuns:

La partea a 2 pot sa-ti spun sa incerci la eMAG
in rest la jocuri mai bine ia-ti RAM si apoi vbwinking