| teodor18 a întrebat:

Imi puteti da cat mai multe proverbe despre anul nou multumesc.

4 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Uite o urare pentru anul nou,proverbe n-am găsit(deși tot pe scribd am găsit un dicționar de proverbe românești,dar despre ceea ce vrei tu, tradiție, înnoire, nu, sau poate n-am fost eu foarte atentă, îl poți căuta însă, ca fapt divers, dacă te vor mai interesa și altele după ce trece anul nou.Deci iată aici o urare frumoasă, iar din partea mea un an nou mai bun, mai rodnic cu noroc și sănătate:
http://ro.scribd.com/doc/94217779/Ur%C4%83ri-de-Anul-Nou

| availablehandyman a răspuns:

Se ia binecuvantare,
se adaug-un strop de soare,
si o pulbere de stele;
se amesteca-ntre ele.
Se mai pune bunatate,
si iertare de pacate.
Iar iubire?…
Cat cuprinde!
Si de la Domnul Hristos
Sa aveti un an frumos.
Multumire pentru toate:
Multi ani cu sanatate!

| Kosmin19 a răspuns:

Cauta si tu pe google laughing

| xStafidaStafizie a răspuns:

Cum ai scris aici puteai scie si p Gogle ``Proverbe de anul nou`` rolling on the floor Ca asa cum cautam noi puteai cauta si tu rolling on the floor) LOL