| aab3442 a întrebat:

Imi spune cineva, va rog, cand este festivalul berii in Timisoara, anul acesta?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Ce spui @aab3442, m-am interesat special pentru tine pe la ziaristii locali: Serbarile incep anul asta in 24 iunie, tin pana in 26, se tin la Stadionul Dan Paltinisanu si se intampla urmatoarele: vineri-Vita de Vie,Cargo,sambata-Vunk,Holograf, duminica Zero, Directia 5.In deschidere trupe tinere.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Serbările Timişoreana poposesc în oraşul de baştină în următorul sfârşit de săptămână, între 2 şi 4 iulie, la Stadionul Dan Păltinişanu. Pe lângă ospăţul de zile mari ce se anunţă, la fel ca în fiecare an, timişorenii vor avea parte şi de o serie de concerte, care încep de vineri, cu un program de dansuri şi cântece populare, care va începe după-masa. De la ora 20, pe scenă urcă formaţiile Zob şi Cargo. Sâmbătă, tot începând cu ora 20, distracţia va fi asigurată de Zero, Holograf şi Pasărea Colibri. Serbările se încheie duminică, cu un concert Zdob şi Zdub. happy o zi cat mai placutahappy

| Leocerba a răspuns:

Caramela,ala-i programul din 2010!
Festivalul din 2011 va fi la inceputul lui iulie.Asta-i tot ce se stie concret.

| Gini a răspuns:

18 iulie.

| Maraa a răspuns:

Festivalul Berii Timisoara – 2011 va avea loc ca de obicei, in luna iulie(icepe pe 2 iunie), pe Stadionul Dan Paltinisanu. Timp de trei zile timisorenii isi vor face plinul de bere.

| hailei2007 a răspuns:

La inceputul lui iulie. Anul trecut a inceput pe 02 iulie

| RosyRozy a răspuns:

Festivalul Berii in Timisoara este de regula in Luna iulie. Posibil sa fie pe 2 iulie.

| beeatrice11 a răspuns:

Buna!
Festivalul incepe pe data de 24 iunie pana in 26! Si vor concerta vineri :vita de vie si cargo; sambata holograf si vunk iar duminica trupele zero si directia 5!