| ady777 a întrebat:

In ce secol si in ce limbi a fost tradusa opera "Istoria Imperiului Otoman" de Dimitrie Cantemir?

Răspuns Câştigător
| happynaku a răspuns:

Istoria Imperiului Otoman (Istoria creşterii şi descreşterii curţii otomane), redactată în latină (Historia incrementorum atque decrementorum Aulae Othomanicae) între 1714 şi 1716, secolul 18.
Lucrarea a fost tradusă şi publicată în limbile engleză, franceză şi germană.

1 răspuns:
| ElenaErika a răspuns:

A fost redactata in latina intre anii 1714-1716 si a fost tradusa si publicata in engleza, franceza si germana.

Fundabatting eyelashes?