| anonim_4396 a întrebat:

In Italia, daca intrebi pe cineva ceva in engleza iti va raspunde?

7 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

În România dacă întrebi pe cineva, ceva în engleză, îți va răspunde?
Dacă știe engleză DA, dacă nu știe "te înjură"!
Așa stă treaba și în Italia, nu crezi?

| AidaAmaranta a răspuns:

Da

| BeLyNdA a răspuns:

Debinde de persoanele pe care le intrebi. Unele stiu engleze si iti vor raspunde, dar altele nu.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea. Poate prin marile hoteluri. Dar ai sa te descurci bine cu romana.
Fratele meu capatinos, a crezut ca engleza e limba universala. A descoperit ca si meniul la PC era in italiana (la fel in Franta si Germania).

| HermioneLove a răspuns:

Acum depinde daca persoana respectiva stie...
In orice caz oamenii de acolo sunt ceva mai civilizati decat sunt romanii nostri(cel putin asa cred!)
Deci poti incerca si vezi ce se intamplawinking!

| Slendăriț a răspuns:

Si aici ai o intrebare aproape la fel si cateva raspunsuri poate astea te ajuta:
http://www.tpu.ro/......i-engleza/

| VioConstantin a răspuns:

Nu iti va raspunde! majoritatea vorbesc decat italiana.