Juniori Vs Seniori! Cine crezi ca ar castiga?

Primaria Sectorului 1 Bucuresti cu sprijinul Federatiei Romane de Rugby vor sarbatori ziua internationala a copiilor intr-un mod inedit prin organizarea evenimentului sportiv Junior Vs Senior.

Juniorii de astazi isi vor incerca abilitatile la Rugby, Fotbal, Volei, Scrima, Box, Tenis, Baschet 3 la 3, Triatlon, Dans sportiv, Lupte si Judo in fata unor nume consacrate din aceste discipline sportive.

La finalul actiunii, cei mici ii vor premia pe idolii lor.

Alaturi de organizatori se mai alatura initiativei: Ministerul Educatiei Nationale, Ministerul Tineretului si Sportului, Primaria Municipiului Bucuresti, Federatiile Romane Sportive (volei, scrima, lupte, judo, etc), Asociatia Green Gate, SSMB (Societatea Studentilor in Medicina Bucuresti), Moty Dance Studio, Wilmark Dance Academy, Fundatia Wings.

Evenimentul are loc pe data de 1 iunie, incepand cu ora 09.00, pe Stadionul National Arcul de Triumf (Bd. Marasti nr 18-20, Sector 1, Bucuresti) si se va incheia cu un concert sustinut de CRBL.

Intrarea este libera.

Voi ce planuri aveti pentru Ziua Copilului?

42 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred ca seniorii vor castiga!

| Aide a răspuns:

Cu siguranta SENIORII

| deeadeea111 a răspuns:

Seniorii

| BellaAndreea a răspuns:

Seniorii!

| fuzzer a răspuns:

Seniori.

| LordBolton a răspuns:

Seniori

| Niiiicu a răspuns:

Seniori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seniorii au experienta. Juniorii au mai multa rezistenta si mobilitate. Sa zicem un egal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sport, ca si in arta, inving numai unii, dar CASTIGA TOTI!

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Seniori

| WeAreSmart a răspuns:

Juniorii

| raresbarbier a răspuns:

Seniori

| ihacoswhy a răspuns:

Juniori

| KinekT a răspuns:

Seniori.

| ConducereaLumi a răspuns:

Chiar nu inteleg nu pot castiga amandoi si seniori si Juniori? doar de curiozitate? big grin

| David98TM a răspuns:

Seniori

| Gabitzu9292 a răspuns:

Seniori

| 20ionel20 a răspuns:

Juniori evident!

| 69CarpeDiem a răspuns:

Eu cred ca ar castiga juniorii pentru ca sunt mai multi si mai noi pentru ca in aceasta perioada mai mult copiii isi fac cont pe TPU.
Seniorii nu stiu astfel de informatii despre tehnologie(telefoane, jocuri) care sunt cele mai intalnite.

| MineaIonutDaniel a răspuns:

Juniori

| GabrielaS13 a răspuns:

Seniori

| An0oNim0uS a răspuns:

Seniorii

| iiPuffy a răspuns:

Raspundeti-mi va rog la intrebari!

| St_Tedy_1974 a răspuns:

Seniorii

| alex癌 a răspuns:

Junior

| LegendGood a răspuns:

Juniori pentru ca seniori sunt invechiti!

| jumpno a răspuns:

Seniori

| denisaijd a răspuns:

Juniori smug

| An3n1m a răspuns:

Seniori