| MatsuKeruGirl a întrebat:

La sfarsitul acestui an scolar, profesorii ne-au zis ca scoala va incepe pe 12 septembrie, apoi am auzit de la o cunostiinta ca scoala va incepe pe 1 septembrie. cum e corect? scuze de categorie.

Răspuns Câştigător
| Lexia1D a răspuns:

Incepem pe 12. Funda?

11 răspunsuri:
| Tera a răspuns:

Anul acesta scoala va incepe pe 12 septembrie 2011
, dar am inteles ca ministru educatiiei vrea sa schimbe datele pentru anul viitor ca sa reduca vacanta mare si sa le mareasca pe celelalte dar in nici un cazu anul asta.

| smile20000 a răspuns:

12 septembrie

| AnneMarri a răspuns:

Şcoala va începe pe 12 septembrie.

| summertime a răspuns:

Intai am crezut si eu ca incepe pe 1 si eram asa suparatasad.O prietena de-a mea a intrebat-o pe profa ei de romana si mi-a zis ca scoala incepe pe 12 SEPTEMBRIE.

| AleD a răspuns:

Nu incepe pe 1winking.ar fi culmea.p 2 i ziua mealaughing.da nu de aiahee hee.mi-a zis unchiumea, si el i profwinking

| Vla2xD a răspuns:

Scoala va incepe pe 12 Septembrie.

| ninita a răspuns:

Pe 12 septembrie uite aici dovada:
Conform Ordinului MECTS nr. 4292/2011, privind structura anului scolar 2011-2012, va incepe luni, 12 septembrie, citez:
"ART.2.Anul şcolar 2011-2012 începe la data de 1 septembrie 2011, se încheie la data de 31 august 2012 şi se structureazã pe douã semestre, dupã cum urmeazã:
Semestrul I
Cursuri - luni, 12 septembrie 2011 - vineri, 23 decembrie 2011
În perioada 22-30 octombrie 2011, clasele din învãţãmântul primar şi grupele din învãţãmântul preşcolar sunt în vacanţã.
Vacanţa de iarnã - sâmbãtã, 24 decembrie 2011 - duminicã, 15 ianuarie 2012
Semestrul al II-lea
Cursuri - luni, 16 ianuarie 2012 - vineri, 6 aprilie 2012
Vacanţa de primãvarã - sâmbãtã, 7 aprilie 2012 - duminicã, 22 aprilie 2012
Cursuri - luni, 23 aprilie 2012 - vineri, 22 iunie 2012
Vacanţa de varã - sâmbãtã, 23 iunie 2012 - duminicã, 9 septembrie 2012. "
Sper ca te-am ajutathappy

| raduuul a răspuns:

12septembrie

| Maiky a răspuns:

12.09.2011 am intrebat directoarea acum o saptamana si am auzit si la stiri succes la scoala :X funda big grin?

| julietadya a răspuns:

Nu-i nimic si eu mai pun asa categoriilelaughing cat despre scoala adevarul e ca incepe pe 12 anul asta...dar din pacate la anul incepe in 1 septebrie asa ca hai sa ne bucuram de timpul asta liber pe care il avem laughing

| oAdrian a răspuns:

Scoala va incepe pe 15 septembrie, stiu asta de la un profesor happy