| Zebi a întrebat:

La vara fac 13 ani si as vrea sa lucrez undeva pe timp de vara... aveti sugestii? as putea sa impart fluturase sau chestii la 13 ani? sau orice...sunt din oradea

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Nu mi se pare ca la varsta ta ar trebui sa iti gasesti un job. Nu ai varsta necesara, dar in fine, este problema ta ce iti doresti sa faci. Tinand cont ca esti din Oradea, ai putea sa te duci la Carrefour, Metro, Selgros, Real, Practiker, sau alte centre comerciale, unde sa vorbesti cu cineva de acolo, sa ii spui ca ai fi dispusa sa imparti fluturase la diferite produse, sa imaprti reviste in oras, sau ceva util. Cred ca in Oradea exista ziare corepsunzatoare orasului, nu? Du'te la redactia unui ziar local, si intreaba daca poti ajuta facand niste poze pentru un anumit articol, facnd niste sondaje, in care sa intrebi oamenii de pe strada, diferite chestii utile, asta daca tii neaparat sa ai un job de vara.
Te sfatuiesc sa nu incerci sa lucrezi de la varsta asta, ci sa continui sa iti traiesti copilaria, fiindca nu peste mult timp iti vei dori sa fi ramas copil si sa ai parte de aceleasi lucruri din copilarie.

Pa-pa!

3 răspunsuri:
| Zebi explică:

Sunt baiat
treaba e ca uneori vara ma plictisesc si vroiam sa fac ceva util

| ralucacool a răspuns:

Ai putea sa ajuti la vreun azil de batrani sau sa te deghizezi in clown si sa le faci bucurii copiilor din spitale

| anapatras a răspuns:

Chiar d la 13 ani? mai asteapta, ca ai timp destul. in loc sa te distrezi...winking