| Girly97 a întrebat:

Liniile regionale din Popesti-Leordeni au fost preluate de azi de STV (inainte erau operate de STB). Trebuie sa cumpar acum alta cartela si sa am doua cartele ca sa ma duc la munca in Bucuresti?

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Vă dați seama că trebuie 2 abonamente, ținând cont că sunt 2 operatori diferiți.
O problemă nerezolvată de decenii, din cauza intereselor financiare a autorităților locale din jurul capitalei, a legislației stufoase, care a permis ca fiecare să facă ce vrea, dar mai ales, faptului că un proiect de creare a unei zone metropolitane în jurul capitalei, a murit în fașă, datorită intereselor localităților care ar fi dispărut dacă erau încorporate în zona metropolitană.