| Pisi07 a întrebat:

Ma plictisesc de numa afara e frig de televizor m-am saturat si de calculator la fel de citit nu-mi place invatatu il urasc sa scriu ii un cosmar ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Hikari a răspuns:

Poti iesi afara cu prietenii tai, sa citesti, sa scrii.Fa ceva ce nu ai facut de mult!winking Fa ceva ce ti s-a parut mereu interesant dar nu ai avut curaj sa incerci. Poate ai vazut un trailer la un film interesant dar nu ai avut timp sa il vezi. Poate un titlu sugestii al unei carti te-a atras dar nu ai avut curaj sa treci de coperta. Poate ai fi vrut sa vorbesti mai multe cu o persoana, dar ai ezitat. Sunt multe solutii. Important este sa iti dai seama ce vrei. Fiecare are unele visuri pe care nu are curajul sa le urmeze.
Acest citat l-am luat de pe internet, dar sper sa te ajute!winking
Succes!

6 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Si daca e frig,ce? iesi cu prietenii, fa un puzzle, gateste ceva(daca esti fata) sau daca esti baiat joaca-te fotbal cu baietii de pe strada.

| miku0101 a răspuns:

Poti sa desenezi ceva ce iti place.sau sa chemi o prietena/prieten la tine. sa dansezi =).

| ShadowGuitar a răspuns:

Sa respiri nu te-ai saturat?

| Capriciosa a răspuns:

@Hikari

Ai scris exact ce nu ii place dumnealui/dumneai sa faca.

Te pup, pa.

| ShailaFlorina a răspuns:

Zici ca te.ai saturat de calculator, dar totusi pui intrebari pe TPU. Ce conteaza daca e frig afara? imbraca.te si iesi si plimba.te macar 10 minute, sa iti revii. Ce ai sa faci la iarna? vei sta in casa pe motiv ca e ger afara?

| ConsTiintA a răspuns:

Ai incercat sa joci carti? este distractiv sau poate table sau sah? nu stiu vezi tu... succes