| Daiana_4041 a întrebat:

Ma plictisesc in vacanta de vara si nu vrau sa stau tot in casa si sa ma plictisesc si pot iesi afara dar afara ce sa fac? pot sa stau doar cu 1 max 2 prietene. dati-mi sugestii de ce sa fac!(dau vot si poate funda)

Răspuns Câştigător
| deeutzy a răspuns:

Faci ce iti trece prin cap... uite sugestiile mele:
organizeaza o plimbare prim herastrau cu prietenii
organizeaza o bataie cu apa la tine pe strada
faceti tot felul de concursuri stupide
ascultati muzica si dansati
dormiti una la alta
comentati baieti din reviste
uitati-va la filme
strangeti bani si dati o petrecere
plimbativa zi de zi
mergeti la strand
batetiva cu furtunu cu apa in curte
apucate de un sport... volley, basket, inot
Stai cu noi pe TPU. Aici nu te vei plictisitonguetongue
Poti sa citesti carti sau chiar reviste
poti sa plimbi catelul
sa lenevesti...
ai multe lucruri de facut...doar sa vrei sa le faci pup si succe

4 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Ca fata, cel mai misto e sa gasesti lucrurile care te fac pe tine sa fie mai buna si mai fericita, mai feminina si mai pregatita pentru atunci cand nu mai e vacanta. Poti sa socializezi mult, sa faci sport cu prieteni, sa iti formezi mai multe anturaje de prieteni. Sa te inscrii in diverse activitati sau sa formezi tu propriile tale 'miscari sociale'. Petrecerile sunt o alta metoda buna. Dar nu acelea care te strica laughing.
Citeste, orice iti place. Lucreaza sau invata. Un lucru e cert. Nu te lasa in mana nepasarii. Esti tanara ai o viata fa ceva cu ea si nu sta prea mult sa te gandesti la prostii si actioneaza. Fa-i ceva si fi tot timpul bine dispusa de ceea ce faci, invata din ele si cine te poate opri din a te simti bine? De ce sa te limitezi la 2 prietene? Nu fa asta, fa-ti cati mai multi prieteni.

Baftulica si vacanta placuta!

| Adrick a răspuns:

Hai sa iesim impreuna! gasim ce sa facem!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai peste 16 ani, poti sa iti iei un job sezonier, poate fi si fun si benefic in acelasi timp
funda?

| MEandTHEWORLD a răspuns:

Pleaca undeva.de exemplu:la mare, la munte.viziteaza muzee, la bucov.ai unde.sau daca nu poti, distreaza-te.depinde cati ani ai daca ai 10-11 sari coarda joaca volei.fotbal.hai ca ai ce face!