| annk_6204 a întrebat:

Dupa cum se vede, a venit vara! Si totodata vacanta...Va rog, dati`mi niste idei de activitati sau orice numai sa nu ma mai plictisesc [nu stau la bloc, stau la casaon the phoneFundooi!:*

Răspuns Câştigător
| мιѕѕнαρριηєѕѕ a răspuns:

Dacă nu ai ce face când te plictiseşti în casă uite unele lucruri pe care le fac eu:
1. Poţi să te uiţi la filmul Twilight[sau alt film]
După ce îl vezi pe primul dacă eşti genul care e captivată de astfel de filme nu o să mai ai răbdare până să îl vezi pe al 2lea şi al 3lea[ asta s`a întâmplat la mine]
2.Fă`ţi multe poze [eu asta fac dacă mă plictisesc]
3.Caută muzică, care să îţi placă şi ascultă melodiile, învaţă`le şi dansează pe ele [îmi place ff mult să fac asta]
4. Dacă ai o melodie preferată creează un dans pe ea, unul original şi când ieşi afară arată`le prietenilor tăi invenţia ta[creează`l pas cu pas, repetă fiecare mişcare de câte 5 ori aprox. şi la sfârşit fă tot dansul de mai multe ori şi repetă`l până îl memorezi perfect]
5. Găseşte un prieten[chiar şi virtual], vorbeşte cu el şi vezi asemănările şi diferenţele voastre, preferinţele etc.[o să vezi cum sunt alţii, nu numai tu]
6. Uită`te la televizor, ceva amuzant sau hooror, ceva ştiinţific care să te captiveze etc.
7. Dacă ai voce încearcă să inventezi o melodie pe care să o cânţi, una care să îţi exprime starea sufletească sau alt lucru
8. Vorbeşte cu un prieten/o prietenă la telefon şi spuneţi fiecare ce aţi făcut în acea zi
Mai sunt multe lucruri dacă mai vrei sugestii dă`mi un mesaj cu id`ul tău de mess dacă vrei să mai vorbim happy

Sper că te-am ajutat şi sper că măcar 1 din ideile mele să fie folositoare :*

5 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Buna! poti chema niste prietene sa pregatiti inghetata, clatite sau chestii de-astea, poti viziona o comedie buna, te poti bronza in curte(daca ai un loc mai ferit de priviri), poti iesi in oras sa te plimbi. distractie placuta!

| Daria a răspuns:

Poti chema prietenele la tine si organizati o bataie cu apa(cu furtunul sau baloane)laughing,daca vreti faceti si un picnic sau un gratar-depinde daca sunt si baieti in grupul vostru,cred ca ar prefera gratarul.hee heeCand esti doar cu fetele faceti plaja in curte,va bronzati si barfiti despre toate cele,va uitati pe reviste, ascultati muzica, va faceti unghiile etc.Dormiti una la alta si dati o pijama partysmug si faceti un maraton de filme de groaza-stati toata noaptea sa va uitati.Mergeti la shopping si pierdeti toata ziua prin magazineday dreaming,va intoarceti acasa cu plasele pline.laughingMergeti la strand,la terase,flirtati cu baieti frumosi si va distrati cum vreti,doar e vara!kiss
Poate mergi cu parintii la mare,sau intr-o excursie la munte,la bunici pe la tara(si acolo distractie cu copiii de pe acolo)happy,vezi daca mai sunt locuri prin vreo tabara organizata de scoala ta,mergi la cursuri de dans,de canto,de actorie,de pictura,de fotografie sau ce iti mai place tie.
Cand e prea cald afara si nu iesi,poti sa te uiti la seriale faine(The vampire diaries,Gossip girl,Pretty litttle liars, 90210, Grey's Anatomy),citeste(crede-ma,chiar daca nu iti place sa citesti,sunt o multime de carti suuper interesante(Gossip girl-se gaseste la biblioteca judeteana din orice oras,Floare de zapada si evantaiul secret,Panza de paianjen,Jurnalele vampirilor,Micutele mincinoase). Canta,fa coveruri pe melodiile care iti plac.happyFa coregrafii pe piesele care iti plac, profita ca e vacanta si dormi, ca sa compensezi zilele cand te sculai la 7.Cheama o prietena la tine si distrati-va(filme,muzica,farse la tel,poze etc).Fa un SPA la tine acasa.smugBaie aromata,sedinte de masaj,manichiura etc.laughing
Sper sa iti placa ideile mele, eu o sa fac tot ce ti-am scris tie+inca cateva.laughingO sa am o vara super, iti doresc si tie la fel!kiss

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Pai petrece si tu mai mult timp cu prietenii tai, plimbate mai exploreaza cei prin jur cheamati prietenii la tine acasa si da si tu o petrecere ceva acolo de sfarsit de clasa in vacanta chiar n-ai cum sa te plictisesti.

| NoNameJunior a răspuns:

Ai putea sa mergi cu prieteni la un suc.Sau ai putea sa te plimbi cu rolele.(daca nu iti place singura tot cu prietenii ai putea)sau daca te lasa sa dormi la o prietena, v-ati distra pe cinste.Te poti duce la discoteca.Si in vacanta ai putea sa te distrezi! La munte sau la mare. Daca ai putea, sa iti aduci si niste prieteni cu tine ar fi minunat! Stii, cu prietenii te poti distra mereu!

| bombănucleară a răspuns:

Sa te plimbi cu prietenii, sa mergi la bunici, sa mergi la piscina sau la gradina zoologica sau sa practici un sport.