| hey97 a întrebat:

Mi-a taiat o pisica neagra calea NOAPTEA!

e NOROC sau GHINION?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Daca esti o persoana care crede in superstitii atunci mintea ta va constientiza automat ca ghinion. nu conteaza daca e ziua sau noaptea Atentie, mintea ta. Daca te vei gandi ca-ti va purta noroc asa va fi. Asa te va ghida subconstientul. Daca tu crezi in Dumnezeu atunci sa stii ca superstitia e pacat. Numai bine. Imi plus, ce au pisicile cu noi. Iti va purta ghinion, in cazul in care te vei gandi numai la asta, deoarece atentia iti va fi indreptata total spre pisica si din acel moment creierul parca ti-o ia razna. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

Ghinion, pana iti iei o pisica neagra laughing

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

In materia superstitii e ''jale'' in afara ei e banalul...

| Cat a răspuns:

Nu inseamna decat ca ti-a taiat o pisica calea, nici noroc, nici ghinion. E doar o superstitie prosteasca. Imagineaza-ti in ce ghinion/noroc ar trebui sa se scalde posesorii de asemenea animale acasa.

| OnutZza13 a răspuns:

Se spune ca daca o pisica neagra iti taie calea e ghinion, indiferent daca e zi sau noapte, dar din auzite cand iti taie calea trebuie sa faci 9 pasi inapoi. love struck

| DuxX a răspuns:

Eu nu cred in superstitiihappy Dar din cate am inteles de la altii e ghinionwinking..Indiferent ca e zi sau noapte tongue