| ionif a întrebat:

Mi-am cumparat o nou tastatura iar la PrintScreen cand vreau sa fac poza apas si imi da sa aleg jocuri.Pe acel buton scrie:

PrtScr
SysRq
Game

Ce pot face?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tii apasat Shift si apoi apesi PrtScr. Succes si numai bine!

| DonAnonymius a răspuns:

Depinde.Nu ne-ai arătat o imagine cu respectiva tastatură.La a mea, ca să funcţioneze Print Screen-ul trebuie să ţin apăsat Fn.E undeva în stânga jos. Dacă nu e asta nu ştiu. Poate altcineva îţi va spune cum face el.

| Sageal a răspuns:

Sau este posibil sa ai o tasta speciala care dezactiveaza functia multimedia a tastaturii si ramai doar cu prt scr. eu asa am