| syjey a întrebat:

Pana la ce varsta esti considerat tanar, am inteles ca adolescent intre 14-18 ani, deci tanar intre 18 si cati ani?

Răspuns Câştigător
| kittyKatAlawaysHappy a răspuns:

Nu stiu sigur cam cum e.insa eu consider ca tanar esti de la nastere pana la... vreo 40 ani, ca doar la 3 ani sau la 16 ani nu esti batran. laughing Intr-adevar, este ceva cu copil de la 0 la 12-14 ani, adolescent de la 12-13-14 ani pana la 18, iar apoi adult pana la nu stiu cati ani.

Eu ti-am spus parerea mea, nu stiu cat de mult te va ajuta. Oricum...bafta in aflarea raspunsuluihee hee

6 răspunsuri:
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Eu știu că până la 14 este copilaria, de la 14 la 16 pubertatea, de la 16 la 18 adolescența...
Tinerețea, intre 18 și 36 de ani.Atunci începe faza de maturitate, până la 62-64 de ani. Apoi bătrânețea...

| BloodPrison a răspuns:

Intre 18 si 25, 28

| mefree2fly a răspuns:

Tanar esti de la 18 pana la 40 de ani.

| unromandestept a răspuns:

Pentru un tanar orice persoana mai in varsta pare batran/a. Pentru un batran toti ceilalti sunt tineri. A fi tanar cred ca tine mai mult de cum te simti decat de varsata in sine.

| Alina3457 a răspuns:

Conform legislației RM, tînăr este considerată persoana de la 18 pînă la 35 de ani

| want2help a răspuns:

Eu cred ca esti considerat tanare de la 18-25/26/27 ani... cam asa ceva