| SimonaBubu a întrebat:

Până la ce vârstă ești tânăr?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

În accepțiunea generala până pe la 35.
Real, depinde de foarte foarte multe variabile.

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu as zice 50+. E relativa treaba da nici 28 cum a zis desteptul ala de mai jos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Vezi ca desteptul asta are mai multi ani ca tine, tu fiind nascuta doar in 98, asa ca sterge-ti saliva de la gurita si shhh. Ce naiba poate face unu peste 50 de ani? Sa fim seriori. Daca aia sunt tineri. Hai da, Hammurabi mai merge cu 35 dar peste 50 deja iesi la pensie. De aia mai esti bun.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

A intrebat pentru piata de munca? Nu, a intrebat la modul general. totusi, 28, serios? Inseamna ca tu deja te apropi de batranete, probabil si de aia esti asa plicticos ca ai reusit dintr-un reply sa ma faci sa casc, asa ca te rog nu mi-l mai da si pe al 2-lea ca adorm aici

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Eu ti-l las si pe al 2 ca sa casti, sa iti vina somnul si sa dormi. Tot vine noaptea. Vezi? Mie imi pasa de tine. Copiii astia.
Ps. La 50 de ani nici nu poti sa te mai bucuri de viata cum o faceai la 40, ce sa mai zic de 30.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba stiu destui care se bucura si la 50. Tine de fiecare nu de varsta neaparat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Serios? Wow. Si cum se bucura? Da exemple. Daca ai zis "destui" si nu scoti din burta doar ca sa iti afirmi spusele, da-mi cateva exemple. Sunt al naibii de curios.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gen am fost la majorate si rudele sarbatoritului/sarbatoritei stiau mai bine sa se distreze si aveau mai mult chef de dans, muzica, bautura etc. decat unii dintre invitatii ei de varsta noastra. Si aveau 45+.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Daca asta inseamna sa te distrezi, e clar. Nu cred ca iesi prea mult din casa. Sa stai sa dai din fund pe loc (dansat) si sa dai bautura pe gat nu inseamna sa te distrezi. Cel putin nu in mintea mea. Dar na oameni diferiti, pareri diferite.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ies din casa? laughing)) Tot weekend-ul sunt plecata in diverse parti, mai degraba as zice ca tu nu iesi din casa din moment ce n-ai vazut si oameni mai in varsta distrandu-se. Dar ce inseamna atunci? Sa joace jocuri pe calculator?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Tu sari dintr-o extrema in alta. Ori sunt ratati care se distreaza band, ori ratati care nu ies din casa. Nu. Ma refer la oameni care ies in excursii, fac un sport, chestii de genul. NU se "distreaza" dand din fund pe loc. Stiu, ce ciudat sunt. Iti dai seama?

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista si alt stil de dans, nu numa ala. Si da, stiu si oameni care merg in excursii la varste inainte. Nu e plin litoralul de pensionari? Sau chiar si alte tari, zone turistice? Eu de fiecare data cand am fost ba la mare, ba prin alte tari am intalnit si persoane in varsta care vizitau, se plimbau etc. DEeci da, am si aici exemple gramada sa-ti dau.
Mai continuam mult discutia asta? Devine plictisitoare si am lucruri mai bune de facut

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

E plin litorarul de mosi si babe dar vad doar tineret pe jet ski, pe topoganele alea de apa si alte chestii.
Oooo scuze domne. Am uitat ca toti pe aici sunt ocupati sa caute leac pentru cancer, imi pare rau ca ti-am ocupat timpul degeaba. Accepta umilele mele scuze.

| Bondarel99 a răspuns:

De la 50 ani se considera ca o persoana e bătrâna, deci...

| Hammurabi a răspuns:

Ca bărbat, prima dată simți că ești bătrân când nu mai poți a doua oară. Iar a doua oară simți că ești foarte bătrân când nu mai poți nici prima dată. laughing

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Pana pe la 35-40.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| veryhonest a răspuns:

Pana la varsta maturitatii.

| Cris988 a răspuns:

Bătrâneţea nu incepe de la 50 de ani, la 50 de ani eşti înca tânăr.